WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Dwudrzwiowy Ford Bronco 2021 po raz pierwszy w obiektywie

Nowy Ford Bronco zbliża się do debiutu wielkimi krokami, co widać po licznych zdjęciach szpiegowskich, ale teraz po raz pierwszy występuje na nich jego dwudrzwiowy wariant.

Już wcześniej słyszeliśmy o planach Forda z dwudrzwiowym wariantem nowego Bronco, ale słuch zaginął o nim wraz z ostatnią plotką z marca. Te zdjęcia są więc pierwszym dowodem na jego istnienie, choć okraszone toną kamuflażu. Jednak ogólny kształt i konsola mówią same za siebie.

Autor zdjęć (via Road and Track) był nawet w stanie strzelić fotkę podwozia tego pojazdu testowego, ukazując osłonę i tylną oś pojazdu. Wiemy z kolei, że Ford Bronco na 2021 rok modelowy zadebiutuje wiosną 2020 roku.

Dwudrzwiowy Ford Bronco,  Ford Bronco 2021, nowy Bronco, Ford Bronco

Jego dwudrzwiowy wariant sprawi, że będzie bezpośrednim konkurentem Jeepa Wranglera, który jest dostępny zarówno w wersji dwu-, jak i czterodrzwiowej.

Chociaż nic nie zostało potwierdzone, oczekuje się, że Bronco będzie dzielić układ napędowy z pickupem Ranger, ponieważ oba mają tę samą platformę.

Obecnie Ranger wykorzystuje 270-konną wersję 2,3-litrowego silnika rzędowego Ecoboost o pojemności 2,3 litra, który przerzuca napęd na koła za pomocą 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Przewiduje się ponoć nawet wariant hybrydowy.