Reklama
aplikuj.pl

Dying Light 2 jest tak długie, że twórcy się teraz z tego tłumaczą

dying light 2

Dying Light 2 starczy graczom na mnóstwo dni. Osoby kupujące gry rzadko, ale za to bardzo długie, będą zadowolone. Nie wszystkim odpowiada jednak takie rozwlekanie produkcji.

To ile zajmie ten Dying Light 2?

Techland chciał na Twitterze pochwalić się długością gry. Osobiście uważam, że już w samym założeniu, chwalenie się tym, ile zajmie na przejście danego tytułu jest ryzykowane, ponieważ są osoby, które lubią długie produkcje, ale i są takie, które przepadają za historiami na nawet 4-5 godzin. Sam między innymi dlatego lubię serię horrorów The Dark Pictures czy kampanie Call of Duty, ponieważ są intensywnymi, dobrymi grami na jedno posiedzenie.

Trzeba również pamiętać o tym, że czasem dany tytuł, który może się wydawać nam za długi, ostatecznie spodoba się nam tak bardzo, że chętnie będziemy grać te niespodziewanie długie przygody. Gdybym w czasach Assassin’s Creed przed Origins usłyszał, że w każdym kolejnym AC spędzę ponad sto godzin, to bym w to nie uwierzył. Tymczasem do czasu przejścia ostatniego dodatku Valhalli, który wychodzi w marcu zapewne na liczniku będę miał około 150 godzin.

Czytaj też: Grafika Dying Light 2 zachwyca, ale czy drzewko umiejętności nie jest przesadzone?

Techland zdecydował jednak, że pochwalą się długością Dying Light 2 i… wrzucili wpis, który różnił się treścią na obrazku i w opisie.

Na grafice czytaliśmy, że przejście gry zajmie 500 godzin, a w opisie – że tyle zajmie nam pełno ukończenie gry. Żadna z informacji nie była jednak precyzyjna.

Dying Light 2 dużo krótsze niż myślicie

Pojawiły się w sieci liczne dyskusje na temat tego, ile powinni trwać gry. Oczywiście nie ma i nie będzie jednej odpowiedzi na to pytanie. Jedni walczyli o krótkie gry, inni o długie. Z czego połowa osób przeczytała grafikę, a połowa opis, więc nawet nie wiedzieli, że czasem rozmowy toczą się o czymś innym.

Czytaj też: Kiedy premiera Star Wars Jedi 2 i innych Gwiezdnych Wojen?

Trzeba jednak przyznać, że nawet pełne ukończenie gry, które ma wynosić 500 godzin zdawało się przesadzone. No, bo w jaki sposób wypełnić świat taką ilością zawartości? Jeśli nawet przejście fabuły i zadań pobocznych zajmie od 70 do 80 godzin (potwierdzone przez Techland) , to co z pozostałymi 400 godzinami? Będziemy zbierać tysiące znajdziek przez tyle godzin?

Techland raz jeszcze postanowił odezwać się w tej sprawie na Twitterze i oznajmił, że 500 godzin dotyczy wyciśnięcia z gry wszystkiego. Chodzi tutaj o przejście wszystkich zadań fabularnych, pobocznych, zobaczenie wszystkich zakończeń i odkrycie wszystkiego, co świat ma do zaoferowania.