Reklama
aplikuj.pl

Techland nie boi się Dying Light 2 na PS4 i XOne

dying light 2

Techland już za miesiąc wyda swoją kolejną grę. Dying Light 2 zapowiada się na solidną produkcję, na którą warto było czekać latami. Pytanie jednak, co z graczami z poprzedniej generacji konsol?

Czy Dying Light 2 zadziała na PS4 i XOne?

Wszyscy wiemy, jak skończyło się wydanie Cyberpunk 2077 na poprzednią generację konsol. Gra ewidentnie potrzebowała jeszcze z pół roku pracy i dopiero teraz da się w nią względnie dobrze bawić na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Taka niefortunna premiera produkcji sprawiła, że wielu graczy zaczęło obawiać się tego, jak Dying Light 2 działać będzie na tych samych urządzeniach.

Czytaj też: Ciemność powróciła nad Tristram w Diablo 3

Teoretycznie jest się czego bać – w końcu PlayStation 4 i Xbox One są urządzeniami z 2013 roku, a Techland korzysta z autorskiej technologii, więc nie wiemy, jakie są możliwości ich silnika jeśli chodzi o skalowanie się. Zdaje się jednak, że nie powinniśmy oczekiwać złych ocen. Techland gra w otwarte karty.

Dying Light 2 na PS4 działa (naprawdę) zaskakująco dobrze

O tym, że nie powinniśmy obawiać się Dying Light 2 na prawie dziesięcioletnie urządzenia do grania, mają dowodzić dwie rzeczy. Po pierwsze, jakiś czas temu odbyły się pokazy gry i dziennikarze mieli okazję zagrać w wersję Dying Light 2 przeznaczoną na komputery PC oraz na PlayStation 4. Według ich doniesień – edycja konsolowa sprawdza się tak, jak powinna. Widać drobne różnice pomiędzy grami, które zanikają, gdy siedzimy dalej na kanapie, a całość działa w 30 klatkach na sekundę, które są stabilne.

Czytaj też: Nie wierzyłbym w nowy wyciek na temat Cyberpunk 2077

Wkrótce otrzymamy drugi dowód na to, że gra bez problemów działa na poprzedniej generacji konsol.

Dying Light 2 zostanie jeszcze w tym miesiącu zaprezentowany na wideo, na którym gra działać będzie na poprzedniej generacji PlayStation i Xbox. Nie wiadomo, kiedy dokładnie otrzymamy gameplay, ale twórcy zdają się być pewni jakości gry na PlayStation 4 i Xbox One. Czy zatem jeśli lubicie grać na kanapie to warto skusić się na tę wersję produkcji? Deweloperzy na wszelki wypadek już teraz ostrzegają, że crossplay pomiędzy konsolami a PC nie będzie dostępny w grze. Możliwe, że wsparcie dla grania ze znajomymi online bez względu na platformę, na której działa gra, pojawi się po premierze produkcji.