Reklama

Dysk 1TB do Xbox Series X z ceną tak dużą, że spojrzycie przychylniej na PC

xbox series x, microsoft

Nowa generacja konsol nadchodzi. Ale chyba wszyscy zapominamy jak drogie mogą być dyski.

Xbox Series S będzie kosztował oficjalnie w Polsce 1349 złotych. Jeśli jednak chcemy grać w prawdziwe 4K z nawet 120 klatkami na sekundę to musimy skierować wzrok na Xbox Series X. A tutaj pojawia się pytanie, czy w takim razie warto go kupować?

Bo nie ma co ukrywać, że dużym plusem konsol jest ich cena oraz wygoda. Ale gdy pomyślę sobie, że za Xbox Series X zapłacimy pewnie coś około 2299 złotych, a gry na ten sprzęt będą już pewnie ważyć po 100 GB każda, a ja trzymam zawsze sporo produkcji na dysku to wychodzi, że na pewno będę musiał rozszerzyć standardową pamięć 1TB (w PS4 mam 2TB i dysk jest pełny).

Czytaj też: Chiński język Cyberpunk 2077 zdradza sporo, a REDzi publikują nowe foto z gry

Ile będę musiał zapłacić za dodatkowy 1TB? Uwaga… 220 dolarów.

https://twitter.com/IdleSloth84/status/1303497802232852482

Oczywiście ta technologia może kiedyś stanieć, ale wiele osób zwraca uwagę, że tego typu dyski kosztują tradycyjnie około 180 dolarów. To i tak sporo, więc zdaje się, że nie dogadano się na niższe ceny, a na… wyższe.

Xbox Series X za 499 dolarów + dysk 219 dolarów… Czy w takim razie nie lepiej jest zmodernizować sobie PC i tam ogrywać tytułu z Xbox Game Pass? Bo typowych „exów” konsolowych i tak Microsoft nie ma.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News