Reklama
aplikuj.pl

Kolejne uderzenie grupy hakerów Lapsus$. Oberwał szereg nowych firm

Po tym, jak grupa hakerów Lapsus$ pochwaliła się udanym atakiem na firmę NVIDIA oraz Samsung poznaliśmy ich kolejne cyberprzestępstwa. Tym razem dotyczą wykradnięcia kodów źródłowych związanych z usługami firmy Vodafone, MercadoLibre i MercadoPago, które są już w rękach hakerów.

Vodafone, Impresa, MercadoLibre i MercadoPago najnowszymi ofiarami grupy hakerów Lapsus$

Te ataki różnią się od tych starszych, jako że hakerzy podający się za Lapsus$ rozpoczęli tym razem grę ze światem. Stworzyli kilka dni temu ankietę na Telegramie, w której bezpośrednio pytają ludzi, które dane powinna pokazać światu. Jak na razie dotyczy to kodu źródłowego czterech wspomnianych firm, wśród których ta „wygrana” będzie w rzeczywistości przegraną, kiedy 13 marca do sieci wpadną jej kody źródłowe.

Czytaj też: Historia sieci 5G w Rosji. Jeśli my jej nie mamy, to inni też mieć nie będą

Wedle ankiety, w której wzięło już udział ponad 13000 użytkowników, Lapsus$ może ujawnić około 5000 kodów źródłowych Vodafone z GitHuba o wadze 200+ GB, bazy danych i kody źródłowe firmy Impresa oraz ~24000 repozytoriów firmy MercadoLibre i MercadoPago. Jak na razie z druzgocącą przewagą wygrywa Vodafone, który obecnie pracuje nad sprawdzeniem, jak hakerzy zdołali wykraść dane. Dla przypomnienia, to międzynarodowy operator telefonii komórkowej.