Reklama
aplikuj.pl

Dziedzictwo Hogwartu od dziś w sklepach na konsole PlayStation 4 i Xbox One

dziedzictwo hogwartu

Przeżyj nieopisane w nowej przygodzie osadzonej w Hogwarcie. Gra RPG akcji w świecie czarodziejów XIX wieku z otwartym światem jest już dostępna na konsole poprzedniej generacji.

Dziedzictwo Hogwartu na nowe platformy

Od dziś w sprzedaży dostępna jest gra Dziedzictwo Hogwartu na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Tytuł w wersji pudełkowej ukazał się w wydaniach podstawowym oraz deluxe, dostępna jest w sprzedaży również edycja kolekcjonerska.

W Dziedzictwo Hogwartu gracze wcielają się rolę nowego ucznia piątego roku w Hogwarcie. Na początku przygody mogą dostosować czarodziejkę lub czarodzieja do swoich upodobań, wybierając spośród wielu opcji. Następnie dołączą lub zostaną przypisani do jednego z czterech domów Hogwartu – Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravenclaw lub Slytherinu – będą spędzać czas z innymi członkami domu we wspólnych pokojach i uczęszczać na zajęcia takie jak Czary, Obrona przed czarną magią, Zielarstwo i Eliksiry, podczas których poznają profesorów, nauczą się rzucać zaklęcia, będą hodować magiczne rośliny, warzyć mikstury i nie tylko.

Czytaj też: Nowa rozgrywka z Amnesia: The Bunker

Gracze mają również dostęp do szerokiego wyboru ulepszeń, talentów i umiejętności, które ułatwią im postępy na drodze czarodziejki lub czarodzieja. Mogą wykonywać wyzwania w świecie gry, aby zdobywać doświadczenie i rozwijać zdolności. Podczas rozgrywki można eksplorować w pełni zrealizowany zamek Hogwart – chodzić na zajęcia, odkrywać lochy, tajne przejścia i wymagające łamigłówki. Trzeba będzie zmierzyć się z potężnymi wrogami, rozwijając jednocześnie swoje zdolności dzięki opanowywaniu potężnych czarów i umiejętności walki.

Gra jest osadzona w otwartym świecie, który zabierze graczy poza zamek Hogwart do nowych i dobrze znanych miejsc w świecie magii, po których będą mogli się swobodnie poruszać – takich jak Hogsmeade i Zakazany Las. Tytuł jest pełen magicznej akcji, pozwalając latać na miotle, oswajać i ujeżdżać magiczne bestie oraz walczyć z wrogami takimi jak trolle, pająki i mroczni czarodzieje. Na odkrycie czeka ogromny świat pełen niebezpieczeństw związanych z dawno zapomnianą przeszłością świata czarodziejów i niecodzienną zdolnością, która posiada tylko bohater lub bohaterka gry. Gracze napotkają również misje i scenariusze, w których staną przed trudnymi, definiującymi ich postać wyborami.