Większość kobiet w pełni zdaje sobie sprawę, że nie ma dwóch takich samych piersi, nawet jeśli są to jednej kobiety piersi. Mogą się one różnić wielkością, rozmieszczeniem i kształtem. Każda pierś jest po prostu unikalna. Dlaczego więc producenci biustonoszy biorą pod uwagę tylko dwa wymiary?

Aby dać kobietom większą możliwość wyboru biustonoszy oraz poprawić ich komfort, Mona Zhang, stworzyła niestandardowe rozmiary biustonoszy oparte na drukowanych 3D modelach kobiecych piersi. Komentuje ona:

Nosiłam biustonosze przez całe moje życie, jak wiele kobiet, ale one nigdy tak naprawdę nie pasowały. Pewnego dnia pomyślałam, dlaczego? To jest absurdalne. Jak ktokolwiek może zdefiniować kobiecy biust w dwóch zmiennych?

Nowa firma ma na celu produkcję niestandardowych biustonoszy dla kobiet. Będzie ona używała nowych technologii, takich jak modelowanie i skanowanie 3D, ale także bardziej tradycyjnych technik pomiarowych. Wszystko to w celu stworzenia idealnego biustonosza. Firma planuje mierzyć nie tylko standardowe dwa parametry, ale także kształt, rozmieszczenie oraz mnóstwo innych czynników. Celem nie jest masowa produkcja biustonoszy, ale indywidualne podejście do każdego klienta. Aktualnie cały proces pomiarowy i wytwarzania produktu jest w trakcie przygotowania. Firma ma zamiar znaleźć perfekcyjną metodę stworzenia ideału dla każdej kobiety.

Źródło: http://www.openbiomedical.org/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!