WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dzięki grze Warsaw najważniejsze zagraniczne media piszą o Powstaniu Warszawskim

Produkowane w Polsce gry komputerowe cały czas zyskują na popularności. Często wiążą się one z naszą historią, tak jak ma to miejsce w przypadku gry Warsaw. To właśnie dzięki niej o Powstaniu Warszawskim pisano w ponad 730 publikacjach na całym świecie.

Warsaw to gra typu taktyczny RPG, której premiera zaplanowana jest na 4. września 2019 roku. Pracuje nad nią studio Pixelated Milk na zlecenie Gaming Company. Gra wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie. Pisało już o niej ponad 350 serwisów z Europ, Azji czy obu Ameryk. IGN.com pisze o niej:

Jest bardzo duża szansa, że nigdy nie słyszeliście o Powstaniu Warszawskim. Prawdopodobnie dlatego, że ono nie pasuje do opowieści lansowanej przez zachodnie podręczniki szkolne dotyczące okresu II wojny światowej, mówiącej o zwycięstwie wbrew wszelkim przeszkodom. (…) Po 63 dniach walk w całym mieście powstańcy przegrali, co najmniej 150 000 cywilów zostało zabitych, a miasto w odwecie zrównano z ziemią.

Czytaj też: Te mody na grafikę do Fallout 4 na pewno się Wam spodobają

Krzysztof Papliński z Gaming Company, producent WARSAW, komentuje:

Kiedy zaczynaliśmy pracę nad WARSAW, chcieliśmy, żeby była to po prostu jak najlepsza gra w swoim gatunku, taka, w którą każdy z nas chciałby zagrać. Chcieliśmy jednak, by nasz produkt poza świetną warstwą rozgrywki opowiadał również ciekawą i ważną historię, więc nasz wybór padł na Powstanie Warszawskie – temat, który dotąd był w tym medium praktycznie niewykorzystany, a jeśli ktoś po niego sięgał, to efekt bywał daleki od ideału. W grze widać nie tylko warstwę rozgrywki i grafiki, ale również poruszającą i nieznaną na świecie historię. Budzi ona szerokie zainteresowanie mediów nie tylko w USA czy Zachodniej Europie, ale też Azji.

Gra toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego. Rolą gracza jest przeprowadzenie bohaterów przez czas jego trwania. Bohaterowie nie są postaciami historycznymi, ale stanowią oni połączenie cech i losów prawdziwych osób. Gra pokazuje wydarzenia i stara się zachować wierność wydarzeniom historycznym.

Czytaj też: TES: Daggerfall na Unity – gracz odtworzył i poprawił grę

Źródło: Materiały prasowe