WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Dziesiątki tysięcy zł za cały Gang Fajniaków z Biedronki

Do biedronki trafiła kolejna kolekcja pluszaków, które możemy za darmo odebrać. Wystarczy zebrać odpowiednią ilość naklejek, a te otrzymamy za zakupy na odpowiednią kwotę. Ile trzeba wydać, by zebrać cały Gang Fajniaków?

Świeżaki, Słodziaki, a teraz Fajniaki, czyli kolejna akcja Biedronki. Poprzednie okazały się ogromnym hitem, a w niektórych sklepach zdarzało się, że ludzie bili się o maskotki. Naklejki były sprzedawane na „czarnym rynku” za astronomiczne kwoty, podobnie jak same zabawki. Czy tak samo będzie z Gangiem Fajniaków? Przekonamy się o tym za jakiś czas.

Od 27 sierpnia, w sklepach sieci Biedronka można znaleźć nowe maskotki. Tym razem odnoszą się one do ekologii i środowiska naturalnego. Kolekcja liczy dziesięć pluszaków i są to: Chmurka Celinka, Słońce Sonia, Kropla Kasia, Foka Frania, Drzewo Dobronir, Jarzębina Julka, Piesek Piotruś, Dąb Dyzio, Ważka Wiola i Smog Stefek.

Ile trzeba zebrać naklejek?

Podobnie jak w poprzednich edycjach promocji, żeby zabrać do domu Fajniaka trzeba zebrać 60 naklejek. Jedna naklejka jest przyznawana za każde wydane 50zł w sklepie. Wówczas maskotka jest za darmo. Przy 40 naklejkach zapłacimy za Fajniaka 19,99zł. Oczywiście Biedronka przygotowała szereg promocji, dzięki którym można zebrać więcej naklejek, nawet 5 za zakupy za 50 zł.

Dodatkową naklejkę zgarniemy za zakupy z kartą Moja Biedronka, za zakup co najmniej jednego warzywa lub owocu, a także za jakiś produkt z oferty specjalnej. Tym razem Biedronka dodała możliwość otrzymania dodatkowych naklejek za zakup produktu, który tworzy wartość dla polskiej gospodarki.

Ile musimy wydać na zakupy, by zgarnąć cały Gang Fajniaków?

W tym wypadku mamy kilka opcji, bo możemy dostawać za zakupy jedną albo 5 naklejek, wszystko zależy od tego co kupujemy. Jednak skupmy się na tej najgorszej ewentualności. W takim wypadku, żeby otrzymać za darmo jednego Fajniaka musimy wydać na zakupy 3 tysiące złotych, a więc jesli chcemy zebrać cały Gang wydamy w Biedronce 30 tys. zł. Oczywiście najczęściej dostajemy przynajmniej dwie naklejki, a czasem i pięć, jeśli spełnimy wszystkie wymagania. Wówczas 600 naklejek potrzebnych na całą kolekcję zgarniemy za rachunek o wartości 6 tys. zł.

To nadal absurdalne i astronomiczne kwoty, chociaż te 6 tysięcy brzmi zdecydowanie lepiej, niż 30 tys. zwłaszcza w skali trzech miesięcy, bo tyle trwa cała akcja. Można też kombinować, zebrać 40 naklejek i dopłacić do zabawki 19,99zł. Ale czy to się opłaca? Jeśli Wasze dzieci oszaleją na punkcie Fajniaków to ja tylko cicho podpowiem, że cały Gang dostępny jest na Alliexpress i to w śmiesznych cenach w porównaniu z tym, co trzeba wydać w Biedronce. Ale wiecie, jeśli robicie zakupy kilka razy w tygodniu, zwłaszcza posiadając dużą rodzinę, to może okazać się, że zbierzecie naklejki szybciej, niż Wam się wydaje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News