PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się ochroną zwierząt. Jest jej więc na rękę, aby coraz więcej ludzi stawało się wegetarianami- wszak to pozwoli na wykonywanie jej głównego celu. Natomiast sposób, w jaki PETA namawia na to osoby, jest dziwny, śmieszny, trudno nawet powiedzieć jak do końca to określić.

W swym nowym filmie organizacja próbuje udowodnić, że jedzenie kurczaka sprawi, że Wasze dzieci będą miały… małego penisa. Według tej propagandy chemia zawarta w opakowaniach, farbach itp. prowadzi właśnie do takiego problemu. Wideo sugeruje, że właśnie ftalany, pochodzące ze wspomnianych wcześniej rzeczy, zostały znalezione w mięsie kurczaków.

PETA odwołuje się do raportu z 2008 roku opublikowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia w USA. Jednakże ten manuskrypt nie ukazuje żadnego związku pomiędzy kurczakiem a penisem dziecka, w ogóle nie ma tam odniesienia do tego mięsa. Raport podaje tylko różne przykłady na to jak można wejść w kontakt z ftalanami. Może to być poprzez kurz czy nawet powietrze wewnątrz pomieszczeń. Zostały one także znalezione w wodzie, mleku i różnej żywności. Raport mówi też jasno, że ich wkład tych substancji w nasze ciało z różnych źródeł jest nieznany,.

W raporcie zostało pokazane także badanie przeprowadzone na 106 chłopchach. Wśród matek, które miały podwyższony kontakt z ftalanami, 29 dzieci miało krótsze penisy. Generalnie w tej grupie 28 chłopców miało większe penisy, jednakże wśród nich zaledwie jedna matka miała podwyższony kontakt z tymi substancjami. Badania pokazują pewien związek pomiędzy ftalanmi a tą cechą chłopca, jednakże powstaje pytanie: gdzie tu są kurczaki? Jest to ewidentny przykład na wykorzystywanie i przekręcanie faktów na swoją korzyść. Wypuszczenie takiego filmiku świadczy zaś o braku merytorycznych argumentów a. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Link do filmu: https://www.facebook.com/official.peta/videos/10154092291404586/

[źródło flscience.com; zdjęcia: Cadavres exquis przez photopin (licencja)]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej