WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Dziwaczny pomysł na zniechęcenie ludzi do jedzenia kurczaka

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się ochroną zwierząt. Jest jej więc na rękę, aby coraz więcej ludzi stawało się wegetarianami- wszak to pozwoli na wykonywanie jej głównego celu. Natomiast sposób, w jaki PETA namawia na to osoby, jest dziwny, śmieszny, trudno nawet powiedzieć jak do końca to określić.

W swym nowym filmie organizacja próbuje udowodnić, że jedzenie kurczaka sprawi, że Wasze dzieci będą miały… małego penisa. Według tej propagandy chemia zawarta w opakowaniach, farbach itp. prowadzi właśnie do takiego problemu. Wideo sugeruje, że właśnie ftalany, pochodzące ze wspomnianych wcześniej rzeczy, zostały znalezione w mięsie kurczaków.

PETA odwołuje się do raportu z 2008 roku opublikowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia w USA. Jednakże ten manuskrypt nie ukazuje żadnego związku pomiędzy kurczakiem a penisem dziecka, w ogóle nie ma tam odniesienia do tego mięsa. Raport podaje tylko różne przykłady na to jak można wejść w kontakt z ftalanami. Może to być poprzez kurz czy nawet powietrze wewnątrz pomieszczeń. Zostały one także znalezione w wodzie, mleku i różnej żywności. Raport mówi też jasno, że ich wkład tych substancji w nasze ciało z różnych źródeł jest nieznany,.

W raporcie zostało pokazane także badanie przeprowadzone na 106 chłopchach. Wśród matek, które miały podwyższony kontakt z ftalanami, 29 dzieci miało krótsze penisy. Generalnie w tej grupie 28 chłopców miało większe penisy, jednakże wśród nich zaledwie jedna matka miała podwyższony kontakt z tymi substancjami. Badania pokazują pewien związek pomiędzy ftalanmi a tą cechą chłopca, jednakże powstaje pytanie: gdzie tu są kurczaki? Jest to ewidentny przykład na wykorzystywanie i przekręcanie faktów na swoją korzyść. Wypuszczenie takiego filmiku świadczy zaś o braku merytorycznych argumentów a. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Link do filmu: https://www.facebook.com/official.peta/videos/10154092291404586/

[źródło flscience.com; zdjęcia: Cadavres exquis przez photopin (licencja)]