Na ulicach Warszawy pojawiły się nowe hulajnogi elektryczne Scoot911. Jak wygląda oferta firmy na tle konkurencji?
Scoot911 udostępnił na razie łącznie 100 hulajnóg elektrycznych. Do wejścia do Warszawy firmę zachęciły sukcesy w Sztokholmie, Wilnie, Rydze czy Abu Zabi. Celem Scoot911 jest zwiększenie w 2020 roku ilości hulajnóg na drogach do 20 tysięcy i tym samym wskoczenie do czołówki europejskich firm.
Czytaj też: Jakie płyty Z490 szykuje ASRock?
Nowe hulajnogi wyróżniają się zasięgiem aż do 65 km. Dzięki specjalnej konstrukcji użytkownicy będą lepiej widoczni w nocy i w dzień. Rozpocząć jazdę i ją zakończyć można tylko w miejscach wskazanych w aplikacji, ale firma mówi o sporym pokryciu Warszawy.
Ricardas Sukys, CEO Scoot911, mówi:
Hulajnogi elektryczne są narzędziem rozwoju mobilności w mieście i odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy chcą podróżować na krótkie odległości w wygodny, bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Ułatwiają dotarcie do celu i są najszybszym sposobem pokonania krótszych tras. Używane odpowiedzialnie, nie tylko pomagają oszczędzać czas, ale także chronią środowisko. Zachęcamy do odpowiedzialnej jazdy, dlatego uprzejmie prosimy naszych klientów o jazdę pojazdami Scoot911 po ścieżkach rowerowych, zmniejszenie prędkości na chodnikach i pozostawianie hulajnogi w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym użytkownikom dróg. Chcielibyśmy również potwierdzić, że e-hulajnoga jest obecnie najbardziej bezpieczną formą transportu miastach w czasie kwarantanny. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby utrzymać czystość i sterylność floty. Wnosimy nasze doświadczenia z innych dużych miast do Warszawy, z dużym szacunkiem dla miasta i jego mieszkańców. Chcemy stać się częścią lokalnego ekosystemu mobilności i tkanki miejskiej, co oczywiście wiąże się z bliską współpracą z władzami miasta. W przyszłości rozważamy uruchomienie
Opłata początkowa wynosi 2,50 zł a każda minuta kosztuje 50 groszy. W trakcie jazdy można chwilowo zablokować hulajnogę. Scoot911 wykorzystuje we swojej flocie zmodyfikowane urządzenia Segway MAX o maksymalnej prędkości 25 km/h.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News