Reklama

Nadchodzący elektryczny SUV Hondy zaklęty w E Prototype

Na targach Auto Shanghai 2021 Honda ujawniła swój koncept E Prototype, który próbuje odpowiedzieć na to, jak będzie wyglądać jej elektryczny SUV, który trafi na rynek chiński wiosną 2022 roku.

E Prototype, jako elektryczny SUV Hondy

Jako że mamy pewność co do tego, że E Prototype jest po prostu wczesną i podkręconą wersją elektrycznego SUVa, wiele z tego, co widzimy na materiałach, doczeka się oficjalnego wydania produkcyjnego. Nie jest to może odejście od stylu marki, ale trudno nie dostrzec kilka ciekawych rozwiązań Hondy zaklętych w SUV E Prototype.

Czytaj też: Honda na Shanghai Motor Show 2021 ujawni wiele dobra

Ogólny kształt modelu przypomina HR-V nowej generacji, ale projektanci dorzucili na pokład bardziej nowoczesne światła i akcenty nadwozia, które łączą się ze sobą we wspólną, zgrabną całość. Widać to zwłaszcza w progach bocznych i osłonach wlotów powietrza w dolnej części przedniego zderzaka z podświetleniem, nad którym górują niełączące się pośrodku paski LED, obejmujące główne światła. To połączenie sprawia wrażenie, jakby E Prototype się na nas wręcz złościł.

Czytaj też: Honda Civic nowej generacji zadebiutowała… ale skromnie

Oba boki koncepcji nie wyróżniają się zanadto, pomijając fałdę tuż nad chowającymi się klamkami drzwi i kerami zamiast lusterek. Ta fałda może i jest skromna, ale tworzy ładną linię nadwozia, łączącą przednie oświetlenie z tylnym w formie delikatnego łuku. Na tyle z kolei znajdziemy pochylony słupek C ze skromną ćwiartką szyby, spojler na bagażniku, dosyć generyczne już połączone ze sobą światła o horyzontalnej grafice i podświetlane, jak na przodzie, logo Hondy.