Reklama
aplikuj.pl

E3 odwołane, ale nadciąga Summer Game Fest 2022

e3

To już oficjalne. E3 ponownie się nie odbędzie, a organizatorzy reorganizują swoją imprezę kolejny rok z rzędu. Tymczasem Summer Game Fest 2022 zbliża się wielkimi krokami.

E3 2022 odwołane

Nienajlepiej dzieje się u organizatorów Electronic Entertainment Expo. Targi od czasu pandemii się nie odbywają, a zapowiadane cyfrowe wersje – regularnie są anulowane. Stało się tak również i tym razem. E3 2022 nie miało odbywać się fizycznie, ale w końcu miała pojawić się cyfrowa transmisja. Jak się jednak okazuje, ta również została anulowana.

Czytaj też: GeForce NOW z kolejnymi grami w kwietniu na nowej platformie

Organizatorzy wydarzenia zapewniają jednak, że stale trwają prace nad zmianą formatu E3, z którego rezygnowali najwięksi wydawcy. Uzależnienie od kilku dni, na które trzeba przygotować swoje promocyjne materiały wideo, gdy w innych terminach można było osiągnąć lepsze wyniki, sprawiało, że wydawcy odwracali się od imprezy. Organizowane co jakiś czas, w różnych terminach, transmisje State of Play od PlayStation, czy regularne festiwale dem Steam to fantastyczna, nowoczesna forma promocji gier, na której wszyscy zyskują.

Summer Game Fest 2022 zapowiedziane

Lepszą formułę przyjęło już konkurencyjne dla E3 Summer Game Fest 2022. Impreza jest zbiorem wielu transmisji odbywających się w trakcie lata. Znajdziemy tutaj większe i mniejsze pokazy, a najwięksi fani mogą porozmawiać z deweloperami czy posłuchać o ich pracy. To znacznie nowocześniejsze podejście, organizowane przez te same osoby, które odpowiadają za świetne Video Games Awards, które to oglądalnością dawno przebiło podupadające Oscary.

Czytaj też: Data premiery Warhammer 40,000: Darktide w końcu znana!

Czego się spodziewać po Summer Game Fest 2022? Ponownie zobaczymy show otwierające tygodnie pokazów, a przez ten czas ujawnione zostaną nowe gry, zaprezentowane transmisje poszczególnych wydawców czy właścicieli platform do grania. Dokładne daty wydarzeń nie są jednak jeszcze dokładnie znane. Wiemy tylko, że całość zacznie się w czerwcu 2022.

Summer Game Fest jest zupełnie darmowe i będzie można je oglądać na platformach streamingowych pokroju Twitcha, YouTube’a, czy nawet Facebooka i Twittera. Żadne zapisywanie się na pokazy nie jest potrzebne, a streamerzy mogą dowolnie restreamować pokazy gier, wraz ze swoim komentarzem. Przed E3 sporo nadrabiania.