Reklama
aplikuj.pl

EA przypomniało sobie o Macach i ich nowej EA app

ea app

Electronic Arts ogłosiło niedawno pojawienie się nowego launchera ich gier. Dotychczasowy Origin zostanie zastąpiony EA app, ale co z komputerami Mac od Apple?

EA app zamiast Origin

W ciągu 10 lat z platformy Origin korzystały miliony graczy. EA wsłuchało się w uwagi graczy i przyznaje, że jest świadome tego, że ma ona swoje ograniczenia, które uwidaczniają się w szybko ewoluującej branży rozrywkowej. Dlatego tez postanowiono stworzyć platformę dla PC nowej generacji – szybszą, niezawodną i przyjaźniejszą w użytkowaniu.

Otwarta faza beta dla EA app została zakończona i wkrótce aplikacja ta zastąpi Origin jako główną platformę na PC. EA app to jak dotąd najszybszy i najlżejszy klient dla PC od Electronic Arts. Nowy, przyjazny wygląd ma pozwolić szybko znaleźć gry i zawartość oraz odkryć nowe, ulubione gry. Dzięki automatycznemu pobieraniu gier i aktualizacjom w tle możecie być pewni, że zagracie w wasze gry od razu, gdy tylko będziecie mieli na to ochotę.

Czytaj też: Wczesna wersja GTA The Trilogy wygląda jak premierowa

W EA app możecie też stworzyć rozbudowaną listę znajomych, łącząc wasze konto EA z innymi platformami i usługami, takimi jak Steam, Xbox czy PlayStation. Dzięki konfigurowalnemu, unikalnemu ID będziecie łatwo rozpoznawalni. Po połączeniu zobaczycie, w co i kiedy grają wasi znajomi, by móc natychmiast do nich dołączyć.

Ciężko pracowaliśmy, by jak najbardziej ułatwić użytkownikom Origin płynne przejście na EA app. Wkrótce poprosimy was o przeniesienie się na nową platformę. Gdy otrzymacie zaproszenie, wszystkie wasze gry i cała zawartość, w tym wcześniej zainstalowane gry, będą już na was czekać w EA app. Zapisy lokalne i w chmurze zostaną przeniesione, abyście od razu mogli zacząć tam, gdzie skończyliście. Wasza lista znajomych także zostanie zapisana, więc nie musicie zapamiętywać wszystkich identyfikatorów graczy.

Gdzie EA app na Mac?

Problem jednak w tym, że EA app nie została zapowiedziana na komputery Mac, a na tych sprzętach działa coraz więcej gier i wiele osób może spokojnie bawić się tytułami na sprzętach Apple. Jak się okazuje, posiadacze tych komputerów na razie nie dostaną EA app.

Czytaj też: Call of Duty Modern Warfare 2 dostanie dodatek z kampanią fabularną?

Póki co nie zapowiadamy żadnych zmian. Origin na komputery Mac to wciąż miejsce, w którym możesz uzyskać dostęp do swoich gier. W najbliższych miesiącach, wraz z rozwojem sytuacji, będziemy mogli udostępnić więcej informacji.

W międzyczasie nadal możesz cieszyć się grami na platformie Origin na Macu.

Póki co, graczom na Macach pozostaje Origin. Być może w przyszłości EA zastąpi również i tam swoją aplikację.