Reklama
aplikuj.pl

EA opowiada o swoim pierwszym w pełni zdalnym studiu

ea

Wiceprezes i dyrektor generalny Dan McCulloch opowiada o tym, jak zmieniło się i rozrosło studio Full Circle w ciągu ostatnich dwóch lat. Jak wygląda praca u twórców Skate?

EA i ich zdalne studio

Full Circle powstało w styczniu 2021 r. jako pierwsze w pełni zdalne studio w Electronic Arts. Celem było stworzenie niesamowitych doznań dla graczy, ale firmie zależało też na dobrej zabawie. Przez te dwa lata przeszli długą drogę i pomyśleli, że nadszedł czas, aby ponownie przedstawić wam Full Circle i to, co sobą reprezentują.

Czytaj też: Diablo IV przygotowuje się do premiery z weekendem testów na serwerze!

Prowadzenie zdalnej działalności daje naszym pracownikom wiele korzyści, takich jak większa elastyczność harmonogramów i życiowych wyborów. To także duża zaleta dla całego zespołu. Praca zdalna pozwala nam zatrudnić najlepszą osobę na dane stanowisko, niezależnie od jej miejsca zamieszkania. Oznacza to włączenie do naszego procesu jeszcze bardziej zróżnicowanych perspektyw i współpracę z niezwykle utalentowanymi ludźmi z całego świata, z którymi być może nigdy nie mielibyśmy okazji się poznać.

Wszystko sprowadza się do tego: daliśmy naszemu zespołowi narzędzia i zasoby, aby mógł wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca i ufamy, że to zrobi. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy pracuje tak samo. To, że coś pasuje jednej osobie, nie oznacza, że przypasuje wszystkim. To, co sprawdza się u nas najlepiej, to utrzymywanie przestrzeni dla współpracy i interaktywnego budowania zespołu, przy jednoczesnym zachowaniu wystarczającej elastyczności, aby pozwolić członkom ekipy tworzyć w sposób, który jest dla nich najbardziej efektywny. Od zespołowych testów po zebrania i pytania do kierownictwa, pozostajemy połączeni, transparentni i odpowiedzialni za siebie nawzajem, nawet gdy jesteśmy osobno.

Wiceprezes i dyrektor generalny Dan McCulloch

Dziś zespół Full Circle obejmuje 3 kontynenty, 6 krajów i 7 stref czasowych. Znajdziecie tu weteranów branży z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, świeżych absolwentów studiów i wszystkich pomiędzy.