WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wyścigowy Jaguar po przeróbce na Eagle Lightweight GT

Wyścigowy Jaguar po przeróbce na Eagle Lightweight GT

Firma Eagle postanowiła stworzyć drogową wersję rzadkiego wyścigowego samochodu Jaguara E-Type i tak właśnie powstał Eagle Lightweight GT, czyli klasyka połączona z nowoczesnymi technologiami.

Jak skomentował ogłoszenie założyciel firmy, Henry Pearman:

Trzy lata temu klient poprosił nas o stworzenie naszej wizji na Jaguara E-Type. Rezultatem tego projektu jest Eagle Lightweight GT, rygorystycznie opracowany i sprawdzony.

Podstawą dla Lightweight GT okazało się czyste podwozie E-Type serii 1, na którym zamontowano aluminiowe panele nadwozia. Tę pracę wykonują firmowi technicy, którzy ręcznie formują elementy, więc to nic dziwnego, że cały samochód wymaga 2500 roboczogodzin pracy. W porównaniu do oryginału, ten „E-Type” ma większe łuki błotników, które pozwalają na zamontowanie 16-calowych felg, które są szersze niż oryginalne.

W sumie Lightweight GT waży 1017 kilogramów, ale ma w sobie takie udogodnienia jak klimatyzację, czy i skórzaną tapicerkę w całej kabinie. Podczas gdy Eagle Lightweight GT czerpie inspirację z samochodu wyścigowego, prowadzenie powinno być o wiele bardziej komfortowe ze względu na luksusowe wnętrze (via AutoClassics).

Czytaj też: Zaproś czołgi i zniszcz ulicę, czyli parada w rosyjskim wydaniu

Firma Eagle zachowała silnik rzędowy z sześcioma cylindrami, ale podbiła pojemność z 3,8 do 4,7 litra. Ta jednostka wyciska ponoć 380 KM i 508 Nm momentu obrotowego, co przechodzi przez pięciobiegową manualną skrzynię biegów. Aby zaoszczędzić na masie, kluczowe obudowy (czy to skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego, czy miski olejowej) są wykonane z magnezu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News