WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Easter Egg z Battlefield 5 przypomina Fortnite’a

Ten Easter Egg z Battlefield 5 przypomina Fortnite’a. Co twórcy ukryli na jednej z map?

Seria Battlefield słynie między innymi z doskonałych easter eggów. Czasem gracze odkrywają je dopiero w kilka miesięcy po premierze gry, a czasem uda się je odnaleźć od razu. Chyba największe wrażenie do tej pory zrobił na mnie rekin Megalodon na jednej z map Battlefielda 4.

Czytaj też: Retro konsola C64 to klon Commodore 64 o oryginalnym rozmiarze

Okazuje się jednak, że w Battlefield 5 jest nowa zagadka związana z Easter Eggiem. Póki co nie udało się jej rozwiązać, więc wciąż możecie być tymi „pierwszymi”. Skąd się o niej dowiedziano? Czwórka graczy na mapie do ćwiczenia swoich umiejętności, odkryła, że w czterech miejscach znajdują się tajemnicze zapadnie. Gdy cała ekipa na nich stanie – otrzymują oni możliwość budowania schodów w powietrzu.

Autorzy odkrycia postanowili zacząć budować się coraz wyżej. Okazało się, że czasem nie da się przejść dalej i tak naprawdę do szczytu mapy prowadzi jedna droga. Zadanie jest o tyle trudne, że cały czas nadlatują samoloty, które niszczą nasze schody. Budować więc trzeba szybko, a jednocześnie pamiętać o ich zestrzeliwaniu. Jeśli spadniemy – jedyną możliwością powrotu na szczyt jest skok z samolotu, co nie jest takie łatwe.

Podczas streamu, na którym przez pięć godzin starano się odkryć dokąd prowadzą schody, pojawili się deweloperzy gry. Nie dawali oni żadnych wskazówek, ale widać, że całość została zaplanowana jako kolejna tajemnica do rozwikłania. Póki co, nie wiadomo dokąd zaprowadzą w końcu schody.

Czytaj też: Świat Red Dead Online poza mapą jest fascynujący

Źródło: kotaku.com