Reklama
aplikuj.pl

Edukacyjny dron DJI RoboMaster TT wlatuje na salony

Edukacyjny dron, Edukacyjny dron DJI RoboMaster TT, DJI RoboMaster TT, RoboMaster TT

Nauka poprzez zabawę i obcowanie z interesującą technologią, to jedno z najlepszych połączeń, aby tchnąć w najmłodszych chęć zgłębiania trudnych tematów. To właśnie robi najnowszy edukacyjny dron DJI RoboMaster TT.

Kolejny nabytek do działu Education, czyli dron DJI RoboMaster TT

DJI ma nadzieje, że dzięki RoboMaster TT przyciągnie kolejne młode, wielkie umysły do segmentu robotyki oraz technologii sztucznej inteligencji za pomocą zestawu zawierającego malutkiego drona, intuicyjną aplikację mobilną i ekskluzywny program nauczania.

Czytaj też: Autonomiczny system Skyborg zaliczył swój pierwszy raz w dronie

Wszystko to w ramach projektu DJI Education, który ruszył w zeszłym roku i teraz rozszerza się na cały świat, aby zapewnić uczniom nowy, bardziej interesujący sposób na pogłębianie wiedzy związanej z konkretnymi odłamami IT. Dodatkowo firma DJI ruszyła również z nowym centrum oprogramowania dla nauczycieli z platformą internetową, systemem zarządzania klasą, egzaminami ocenianymi maszynowo, czy forami.

Teraz więc do Tello EDU i łazika RoboMaster S1 dołączył skromny dron RoboMaster TT (znany również jako Tello Talent) o wymiarach 98 x 92,5 x 41 mm i wadze jedynie 87 gramów. Na jego pokładzie znalazły się cztery 3-calowe wirniki z zewnętrznymi osłonami, moduł Wi-Fi i 5-megapikselowy aparat z 82,6-stopniowym polem widzenia do robienia zdjęć i wideo.

Czytaj też: Armia USA zachwycona dronami FTUAS. Prototypy okazały się fenomenalne

Wymienna bateria zapewnia czas lotu do 13 minut na jednym ładowaniu, a całość dopełnia czujnik ToF, wykrywający przeszkody do 1,2 metra i możliwość integracji innych czujników niekoniecznie firmy DJI. Wśród dołączonych gadżetów znalazła się nawet tablica LED 8×8.

RoboMaster TT został specjalnie zaprojektowany po to, aby przemawiać do uczniów podczas kultywowania wiedzy z zakresu robotyki sztucznej inteligencji, programowania w przyjemnym, łatwym do przyswojenia i praktycznym czasie, co ma kluczowe znaczenie dla zastosowania wiedzy w rzeczywistości.

– powiedział Jianrong Gao, szef DJI Education.

Czytaj też: Powstał pierwszy podwodny dron, który jest utrzymywany światłem

Największą zaletą kosztującego 239 dolarów drona RoboMaster TT jest dodatek nowej karty rozszerzeń, umożliwiającej korzystanie z większej liczby zastosowań sztucznej inteligencji. Z kolei dzięki dwurdzeniowemu mikrokontrolerowi ESP32 typu open source (obsługujący programowanie w Arduino, MicroPython i Scratch), studenci będą mogli znacząco wpływać na zachowanie drona po starcie, programując np. akrobacje. Nie zabrakło też oprogramowania, które spina wiele dronów ze sobą, umożliwiając pilotowanie wielu z nich w jednym momencie.