Reklama
aplikuj.pl

Egzoszkielet Cray X od German Bionic wspiera pracowników w codziennych trudach

Egzoszkielet Cray X od German Bionic, Egzoszkielet Cray X, German Bionic

Firma German Bionic ma w swojej ofercie wyjątkowy egzoszkielet Cray X piątej już generacji, który może sprawić, że nawet wymagająca fizyczna praca stanie się zarówno przyjemniejsza, jak i bezpieczniejsza. Co dokładnie oferuje i jak wspiera pracowników w codziennych trudach?

Egzoszkielet Cray X od German Bionic jest unikalny. Zawdzięcza to swojemu zaawansowaniu i wspieraniu dwóch obszarów ciała

Cray X piątej generacji obejmuje plecy, tors i biodra, gdzie znajdują się zasilanie 40-woltowym akumulatorem siłowniki, które poruszają linkami z włókna węglowego przymocowanymi do górnych części nóg. To właśnie pozwala użytkownikowi na łatwe podnoszenie i chodzenie z ciężarem do 30 kg z ciągłym pełnym podparciem nóg i pleców. Wszystko to nawet w wymagającym środowisku, bo Cray X chwali się certyfikatem odporności IP54 i wytrzymałością na jednym ładowaniu (to trwa do 40 min) sięgającą ośmiu godzin.

Mimo, że Cray X nie wspomaga aktywnie ramion i barków użytkownika, oferuje system Smart Safety Companion, który pomaga ograniczyć typowe urazy związane z podnoszeniem. Waży przy tym ledwie 7 kg, co zawdzięcza konstrukcji i z lekkiego włókna węglowego, choć w jego obudowie znalazł się nawet specjalny podsystem IoT z możliwością integracji z innymi elementami „fabryk-smart”, czy system pomocy dla niedoświadczonych ze wskazówkami i instrukcjami co do pracy na zintegrowanym wyświetlaczu.

Czytaj też: Intel stworzy największą fabrykę półprzewodników na świecie. Zainwestuje nawet 400 miliardów

Jego system SSC (Smart Safety Companion) nie tylko gromadzi informacje telemetryczne na temat użytkownika podczas wysiłku, ale na dodatek wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego do analizy tych danych, aby dostosować egzoszkielet do noszącego go pracownika za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania OTA. Dodatkowo może poinformować kierowników produkcji, że niektórzy pracownicy zbytnio się przemęczają.