Reklama
aplikuj.pl

Intel stworzy największą fabrykę półprzewodników na świecie. Zainwestuje nawet 400 miliardów

Nadchodzi nowa era dla Intela, prezes Intela, Pat Intel, Intel, era dla intela

Produkcja w Chinach jest tania, ale każdy wie, jak odbiło się to na rynku w ubiegłych latach. Dlatego też rząd USA przekonuje firmy do budowy swoich fabryk i placówek w Stanach Zjednoczonych, co wziął sobie do serca producentów m.in. procesorów Core, Xeon, a wkrótce nawet ASIC do kopania Bitcoinów oraz kart graficznych. Dziś dowiedzieliśmy się, że Intel wyda krocie na nową placówkę w Ohio.

Nowa placówka Intela może stać się miejscem dla nawet 8 fabryk. Wtedy nie będzie innego tak imponującego wielkością i mocą przerobową miejsca na świecie

Intel zdecydował się na postawienie swojej nowej placówki w Ohio ze względu na wielką przestrzeń, którą stan mu oferował. Wiemy teraz, że początkowo przeznaczy całe 20 miliardów dolarów na budowę obiektu na 1000-akrowej działce w New Albany, położonej na obrzeżach Columbus w stanie Ohio. Wedle zapowiedzi obejmie to dwa zakłady produkcyjne półprzewodników, które zatrudnią łącznie 3000 osób i staną się „największym miejscem produkcji układów na świecie”.

Czytaj też: Instagram i Facebook maszynkami pieniędzmi? Prace Meta nad NFT ruszyły

Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a Intel przewiduje, że fabryki będą gotowe do 2025 roku. To będzie jednak dopiero początek (najpewniej), bo Intel ma możliwość powiększenia zajętego terenu do 2000 akrów i wybudowania w przyszłości aż ośmiu fabryk. Wtedy inwestycje sięgną nawet 100 miliardów dolarów, czyli prawie400 miliardów złotych.