EKOmaty w Żabce – nagrody za zwrot pustych butelek

żabka jush, Żabka, sklepy, nowe sklepy Żabka

Sieć sklepów Żabka i Żywiec Zdrój chcą zwiększyć świadomość ekologiczną Polaków i popularyzować gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jeszcze w tym roku uruchomią EKOmaty, czyli automaty do zwrotu pustych butelek po napojach.

EKOmaty w Żabce

Automaty, w których można zwrócić puste plastikowe butelki czy puszki po napojach to za granicą żadna nowość. Jednak w naszym kraju już tak. Zresztą sam recykling nie jest u nas jeszcze tak popularny jak powinien być, by ograniczyć ilość produkcji tworzyw sztucznych i zwiększyć ich udział w obiegu zamkniętym. Sieć sklepów Żabka i Żywiec Zdrój postanowili coś z tym zrobić.

Czytaj też: Mastercard i Carrefour podpowiedzą, kiedy w sklepie nie ma tłoku
Czytaj też:
Google Stadia wkracza do Polski!
Czytaj też: Aktualizacja do EMUI 11 – lista smartfonów i tabletów

EKOmaty staną przy wybranych sklepach Żabka, w tym roku na razie tylko w Poznaniu i w Warszawie, ale według informacji do końca pierwszego kwartału 2021 roku ma ich być w Polsce 15. Zasada ich działania jest prosta. Oddajemy do nich metalowe lub plastikowe opakowania po napojach czy wodzie, a za każde z nich dostajemy 10 żappsów, czyli punktów w programie lojalnościowym Żabki.

Tomasz Suchański prezes zarządu Żabka Polska mówi:

Łączymy siły z naszym partnerem Żywiec Zdrój, by jeszcze skuteczniej promować recykling jako jeden ze sposobów na ograniczenie produkcji pierwotnego plastiku. Zachęcamy naszych klientów do oddawania pustych butelek i puszek oraz wspólnego odkrywania, jak wielkie znaczenie mają małe kroki podejmowane przez nas na co dzień.

Pomysł jest świetny i z pewnością wpłynie na większą świadomość ekologiczną naszego społeczeństwa. Być może będzie to też krok do wprowadzenia podobnych urządzeń przez inne sieci.