WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ekskluzywna gra dla Epic Games Store trafi na Steama

Wyprodukowana przez studio Supergiant gra Hades trafiła na Epic Games Store, jako jedna z premierowych gier ekskluzywnych pod koniec 2018 roku. Zadebiutowała jednak jako tytuł we wczesnym dostępie i po wielu aktualizacjach doczekała się dwukrotnie większej zawartości… ale nadal nie finalnej wersji.

Czytaj też: Pierwszy długi gameplay z Chernobylite od polskiego The Farm 51

Po roku ekskluzywności na Epic Games Store trafi już 10 grudnia na Steamie w ramach wczesnego dostępu. Ciągle deweloperzy z Supergiant planują jej rozwój za sprawą kilku głównych aktualizacji co dwa miesiące z masą typowo-łatkowych paczek. Hades jest tym samym dostępny już na liście życzeń na Steam. Informacje o cenach nie zostały wymienione, ale obecnie kosztuje w EGS, a Supergiant powiedział, że nie spodziewa się wzrostu ceny po zakończeniu okresu wczesnego dostępu.

Zaprojektowaliśmy Hades jako grę z wczesnym dostępem od podstaw. Naszym najważniejszym celem było sprawdzenie, czy możemy stworzyć coś wspaniałego we współpracy z naszą społecznością – grę, która była zgodna z naszymi wartościami dotyczącymi projektowania, budowania świata i opowiadania historii oraz może ewoluować w oparciu o opinie, które otrzymamy po drodze. Każdy aspekt gry, od modułowej struktury po podejście do narracji, wynika z tego pomysłu.

Hades będzie więc jedną z pierwszych gier, które skończą swoją roczną ekskluzywność dla sklepu, który podzielił graczy na trzy grupy.

Czytaj też: Serial ‚The Mandalorian’ na Disney+ z pierwszym zwiastunem

Źródło: PCGamer