Reklama
aplikuj.pl

Elden Ring: Shadow of the Erdtree – co warto wiedzieć o nadchodzącym DLC?

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Elden Ring to gra akcji RPG wyprodukowana przez studio From Software, której premiera odbyła się w lutym 2022 roku. Gra zyskała uznanie graczy i krytyków za swoją niezwykłą oprawę graficzną, ciekawą fabułę i wymagający system walki. Wkrótce po premierze gracze zaczęli spekulować na temat dodatków do gry, a studio FromSoftware potwierdziło, że prace nad pierwszym DLC są już w toku.

Dodatek nosi tytuł Elden Ring: Shadow of the Erdtree i ma być pierwszym fabularnym rozszerzeniem do Elden Ring. Na razie nie wiadomo wiele na temat zawartości dodatku, ale studio FromSoftware zaprezentowało jedną grafikę, która pozwala na wysnucie kilku wniosków.

Grafika przedstawia drzewo o nazwie Erdtree, które jest ważnym elementem świata gry. Na drzewie widnieją trzy cienie, co sugeruje, że dodatek skupi się na trzech postaciach lub frakcjach. Ponadto widać na niej kilka symboli, które mogą sugerować nowe lokacje lub przeciwników.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy DLC zostanie wydane, ale najprawdopodobniej odbędzie się to w pierwszym kwartale 2023. Wiemy jednak, że prace nad nim trwają już od kwietnia 2022 roku. To oznacza, że dodatek będzie bardzo obszerny i prawdopodobnie większy niż te, które otrzymały poprzednie gry FromSoftware.

Bazując na zawartości innych rozszerzeń wyprodukowanych przez studio From Software, można się spodziewać, że Cień Złotego Drzewa zabierze nas do nowej lokacji lub do nowych lokacji. Z pewnością napotkamy także wielu unikalnych przeciwników – w tym bossów – i znajdziemy niedostępne wcześniej przedmioty.

Wszystko to sprawia, że Elden Ring: Shadow of the Erdtree to jedno z najbardziej oczekiwanych rozszerzeń w świecie gier wideo. Czekamy z niecierpliwością na więcej informacji od studia FromSoftware.