WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Electronic Arts na Steam – firma wykonuje kolejny ruch przyjazny graczom

Electronic Arts na Steam powraca ze swoimi grami. Jakie oferty czekają na graczy?

Piekło zamarzło. Electronic Arts. Firma, która przez niemalże całą ostatnią generację musi robić uniki przed pomidorami rzucanymi przez wściekłych graczy wygląda jakby pod sam koniec PlayStation 4 i Xboksa One się nawróciła. Mamy kolejny wspaniały ruch ze strony firmy, który może trochę namieszać na rynku.

Plotki oraz wypuszczane nawet przez deweloperów przecieki okazały się prawdą. To nie były żadne żarty. Electronic Arts po kilku latach sprzedawania gier na swojej platformie, powraca do sklepu Valve. Steam właśnie zyskał potężnego sojusznika w walce o klientów przeciwko Epic Games Store.

Jak czytamy w oficjalnej informacji przygotowanej przez CEO Electronic Arts – firmy łączą siły i EA zamierza sprzedawać od teraz swoje gry w sklepie Origin oraz Steam. Pierwszą grą, która już trafiła do katalogu Electronic Arts jest Star War Jedi: Upadły zakon, który już teraz możecie zamówić przedpremierowo za 249 złotych. Ależ dziwnie wygląda nowa gra EA w sklepie Valve!

To nie koniec produkcji zmierzających do Steama. Wkrótce do sklepu trafi również The Sims 4, Unravel 2, a w 2020 roku – Apex Legends, FIFA 20 oraz Battlefield 5. Co najlepsze – serwery firm zaoferują crossplay, dzięki czemu kupujący w Origin oraz w Steam zagrają razem online. Cuda, cuda, EA.

ŹRÓDŁO: wccftech