WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Elektryczna hulajnoga BMW E-Scooter zapowiedziana

Kto pomyślałby, że BMW wejdzie tak szybko na rynek małych pojazdów elektrycznych, w których panują obecne hoverboardy, deski i hulajnogi? No cóż, zapewne każdy, który kojarzył współpracę firmy z Micro Mobility Systems, ponieważ to ona zaowocowała stworzeniem elektrycznego E-Scooter. Konkurencji nigdy za wiele, ale może takie doświadczenie pozwoli BMW nawet na rozwinięcie swojego rynku samochodów elektrycznych nieco szybciej? 

Czytaj też: Ebike Nua Electrica pokazuje, jakich rowerów elektrycznych nam trzeba

Czarny matowy BMW E-Scooter ma nas zachęcać do zakupu zasięgiem rzędu 12 kilometrów po dwóch godzinach pobytu pod napięciem, dzięki akumulatorom litowo-jonowym o nieznanej mocy, które zostały zamontowane pod elementem, na którym stawiamy stopy. Te napędzają z kolei silnik o mocy 150 W, który trafił tradycyjnie do tylnej piasty.

Waga E-Scooter wynosi 9 kilogramów, których noszenie w ręku ułatwia system, umożliwiający złożenie całości. Przednie i tylne oświetlenie jest zintegrowane z konstrukcją, a dwa oddzielne układy hamulcowe zapewniają odpowiednią i niezawodną siłę hamowania. Na fotkach widać też niewielki amortyzator z przodu oraz znaczek BMW, znajdujący się nieco wyżej.

BMW E-Scooter będzie dostępny od września w wybranych punktach sprzedaży BMW za 799€, więc celuje zarówno nie w niski, jak i wysoki segment hulajnóg elektrycznych na rynku.

Czytaj też: Wheeebo – elektryczny spodek od Yanmar zapowiedziany

Źródło: New Atlas