Reklama
aplikuj.pl

Elektryczna przyszłość Lexusa doczekała się zwiastuna, czyli DIRECT4

Elektryczna przyszłość Lexusa, DIRECT4, koncept DIRECT4, Lexus DIRECT4

DIRECT4 doczekał się pierwszego zwiastuna przed premierą gdzieś w pierwszym kwartale następnego roku. Ten Lexus będzie dla marki wyjątkowy.

Zwiastun konceptu Direct4 Lexusa

Toyota wprowadziła siebie i swoje marki na nowy poziom elektryfikacji za sprawą nowej platformy e-TNGA, będącej podstawą serii nowych pojazdów elektrycznych. Z tej okazji jej luksusowy oddział zapowiedział po raz pierwszy koncept DIRECT4, a to nic innego, jak pokaz tego, jak będzie wyglądać elektryczna przyszłość Lexusa.

Czytaj też: Toyota wyciąga rękę do wegetarian razem z Lexusem
Czytaj też: Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10
Czytaj też: 
Musicie spojrzeć na tego Lexusa spowitego w chromi

Pojedyncze zdjęcie w formie zwiastuna wskazuje na wysoko jeżdżący samochód ze zaktualizowaną wersją obecnej konsoli firmy w kształcie litery X. Brak tradycyjnej osłony chłodnicy ze względu na brak silnika spalinowego pozwolił projektantom Lexusa stworzyć jeszcze bardziej agresywny i ostrzejszy przód.

Czytaj też: Prototyp Toyota Tundra 2022 na dotychczas najlepszych zdjęciach
Czytaj też: Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć
Czytaj też: Nowa Toyota C-HR GR Sport dla Europy

Dodatkowo w filmie dołączonym do zwiastuna, główny projektant Lexusa, Koichi Suga, wyjaśnił, w jaki sposób nowe technologie elektryfikacji wpływają na projekt marki. W skrócie – teraz projektanci będą próbowali oddać elektrycznego ducha samochodów w jego nadwoziu.