Nowa Toyota C-HR GR Sport dla Europy

Nowa Toyota C-HR GR Sport, C-HR GR Sport, Toyota C-HR GR Sport

Przed rokiem C-HR GR Sport zadebiutowała hucznie w Japonii, aby rok później trafić i do nas, czyli do Europy. Czym może teraz pochwalić się Toyota C-HR GR Sport?

Europejski C-HR GR Sport

Jako przedstawiciel podstawowej wersji samochodów wyczynowych Toyoty, C-HR GR Sport nadal dzierży te same hybrydowe jednostki napędowe o pojemności 1,8 litra i 2,0 litra o mocy do 261 koni mechanicznych. Ten mały crossover zyskał jednak bardziej sztywne zawieszenie, ekskluzywne opony, amortyzatory o większej sile tłumienia oraz układ kierowniczy, który według Toyoty dostroił do szybszej reakcji.

Czytaj też: Toyota zapowiada GR Supra Sport Top ze zdejmowalnym dachem
Czytaj też: Toyota Corolla w wydaniu Apex może zachwycić
Czytaj też: Napędzana wodorem Toyota Mirai nowej generacji wyszpiegowana

Nowa Toyota C-HR GR Sport to więc przede wszystkim nowości w postaci pakietu stylistycznego z czarnymi akcentami na reflektorach, obudowach świateł przeciwmgielnych i osłonie chłodnicy. Przedni spoiler jest nieco bardziej agresywny niż wcześniej, a samochód stoi na unikalnych 19-calowych felgach.

Ten wariant C-HR jest dostępny wyłącznie w dwóch odcieniach i do wyboru w ośmiu kolorach, a w tym w nowym odcieniu popielatej szarości z czarnym dachem. Kabina C-HR GR Sport również została poddana kilku zmianom, począwszy od tapicerki Alcantara i perforowanej skórzanej kierownicy po kilka logo „GR” i kontrastowe szwy.

Czytaj teżTo najpewniej Toyota Yaris GRMN szalejąca po Nurburgring
Czytaj też: Toyota o zapotrzebowaniu na sedany. SUVy i crossovery to nie wszystko!
Czytaj też: Toyota Camry już oficjalnie na 2021 rok

C-HR GR Sport 2021 jest standardowo wyposażony w podgrzewane przednie siedzenia, reflektory LED, przyciemniane szyby, elektryczne lusterka oraz obsługę Android Auto i Apple CarPlay (via Motor1).