Reklama
aplikuj.pl

Nawet po siedmiu latach elektryczne BMW i3 zaskakuje

BMW i3 będzie dla firmy unikalnym modelem, jako że ta nie opracowuje dla niego bezpośredniego zamiennika. Szkoda, bo na swoją popularność narzekać nie może.

Model i3 zadebiutował we wrześniu 2013 roku i szybko stał się drugim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie, zaraz po Nissanie Leaf. Następnie spadł na trzecie miejsce, gdzie pozostał na przestrzeni lat (od 2014 do 2016 roku).

BMW i3 był produkowany od prawie siedmiu lat i zaskakująco pozostał niezmiennie popularny. Co ciekawe, najlepszym dla niego rynkiem okazały się Stany Zjednoczone, bo od czasu wprowadzenia i3 na ten rynek, dostarczono te modele w nakładzie około 50000 egzemplarzy.

Nieźle, patrząc na to, że całkowita globalna sprzedaż przekroczyła 165000 egzemplarzy na początku 2020 roku. Według niektórych ostatnich informacji liczba ta będzie nadal rosnąć, ponieważ i3 jest nadal bardzo rozchwytywany na całym świecie.

Czytaj też: Zdjęcia elektrycznego BMW i7 oraz hybrydowego BMW 7

Po obniżeniu produkcji w związku z pandemią COVID-19, BMW będzie podobno (via InsideEVs) zwiększać produkcję i3, żeby samochód zaspokoił wysoki popyt.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News