Reklama

Spójrzcie na elektryczne BMW iX1 w testach

elektryczne BMW iX1 w testach, elektryczne BMW iX1, zdjęcia elektryczne BMW iX1,

Oto elektryczny crossover BMW, który został właśnie wyszpiegowany na drogach publicznych w Niemczech. Chociaż zakamuflowane, to te elektryczne BMW iX1 ciągle mówi wiele.

Co pokazuje elektryczne BMW iX1?

Obecnie BMW pracuje nad wieloma modelami elektrycznymi, choć pełnoprawna platforma dla BEV zadebiutuje dopiero w 2025 roku. Nie przeszkadza to jednak w powstawaniu modeli pokroju tego elektryczne BMW iX1, którego oparto na architekturze FAAR 2, czyli ewolucji platformy FAAR z napędem na przednie koła, która jest wszechstronna, aby pomieścić silniki spalinowe, hybrydowe i całkowicie elektryczne.

Czytaj też: Nagranie BMW X8. To może być największe i najdroższe BMW

Możecie więc być pewni, że X1 nowej generacji będzie dostępny z szeroką gamą opcji układu napędowego, ale dziś zajmujemy się wariantem w pełni elektrycznym, czyli iX1, który zdradził się naklejkami i brakiem rur wydechowych. Ten prototyp na zdjęciach sprawia wrażenie bycia na wczesnym etapie rozwoju, choć widać, że ma na sobie produkcyjne nadwozie z wieloma fałszywymi sekcjami, ukrywającymi szczegóły.

Czytaj też: Nowe BMW Serii 3 na zdjęciach bez kamuflażu. Spore zmiany wewnątrz

W tej chwili niewiele wiadomo na temat iX1, ale nieoficjalnie wiadomo, że będzie dostępnych wiele różnych opcji układu napędowego i baterii. Obejmują one podstawowy model FWD z jednym silnikiem i prawdopodobnie mocniejszą konfigurację napędu na wszystkie koła z dwoma silnikami. Z tego, co można powiedzieć na podstawie zdjęć tego crossovera premium, nowy X1 będzie nieco większy niż jego obecna generacja.