WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczne rowerki biegowe dla najmłodszych od Harley-Davidson

Jeśli chcielibyście zarazić swoją pociechę miłością do dwukołowców od najmłodszych lat, to taki sposób oferuje Wam już Harley-Davidson. Firma zaprezentowała bowiem swoje dwa nowe produkty – elektryczne rowerki biegowe (te pozbawione pedał i mające na celu naukę równowagi) IronE12 oraz IronE16.

Czytaj też: W praktyce może i gokart, ale w duchu już Ford GT40

Co ciekawe, Harley-Davidson nie celował w 10-latków, a jeszcze niżej. Twierdzi, że jego IronE12 z 30 centymetrowymi kołami, wysokością siedziska rzędu 33 centymetrów i wadzę 7,7 kilogramów nada się idealnie już dla 3-latka. Kiedy ten przekroczy już pięć lat, powinien zainteresować się modelem IronE16, który 40-centymetrowymi kołami, 43-centymetrowym siedziskiem i wadze 8,6 kilogramów powinien sprostać nowym wyzwaniom.

Oba modele wykorzystują sztywne ramy, pozbawione jakiegokolwiek amortyzatora, ale w piastach ich kół znalazły się silniki elektryczne z niewielkimi wymiennymi akumulatorami. Te po maksymalnie 60 minutach ładowania mają oferować do 60 minut jazdy, więc dwa zestawy są wręcz wymagane. Nie znamy jednak żadnych cyferek pod kątem specyfikacji, ale wiemy, że IronE12 oraz IronE16 będą oferować trzy tryby mocy z ograniczeniami prędkości dla każdego. Np. IronE16 w trybie zielonym osiąga szczyt przy prędkości 11 km/h.

Cena za te cacka wynosi kolejno 649 i 699 dolarów.

Czytaj też: Ultralekki Caterham 7 z silnikiem Hondy S2000

Źródło: New Atlas