Reklama

Elektryczne samochody ominą podatek VAT w Europie?

podatek elektryczne samochody, EV VAT, podatek VAT elektryczne samochody, elektryczne samochody VAT

Czyżby była szansa, że po ustąpieniu skutków pandemii na europejskich drogach, pojawi się jeszcze więcej elektrycznych samochodów?

To sugeruje jedna z części planu Unii Europejskiej, który powstaje, aby dać kopa powracającej na stare tory gospodarki na naszym kontynencie. Jednym z elementów tej układanki mają być elektryczne samochody, których popularność ma wzrosnąć za sprawą pieniężnej zachęty dla kupujących.

Już teraz kraje UE, a wśród nich nawet Polska, oferują znaczne zachęty do wyboru nowego elektrycznego samochodu, a teraz ten będzie jeszcze bardziej kuszący.

Bloomberg miał wgląd na obecny dokumentu tego projektu:

Władze UE rozważają zachęty dla producentów samochodów do produkcji i sprzedaży ekologicznych samochodów oraz inwestycje w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych.

Ogromne wsparcie dla przemysłu motoryzacyjnego spowoduje znaczne zadłużenie dla przyszłych pokoleń. Wsparcie to musi szanować oczekiwania naszej młodzieży dotyczące zmian klimatu oraz zdrowszej i czystszej przyszłości.

Czytaj też: Spójrzcie na nowe Porsche 911 GT3 R w kamuflażu

Rozważana jest możliwość całkowitego wyeliminowania podatku VAT dla pojazdów elektrycznych. Mowa więc o solidnych cięciach cen, ale tak naprawdę wcale nie oznacza, to że po wejściu w życie tego rozporządzenia, każdy kraj (w tym Polska) będzie musiała się na niego zgodzić. Finalnie informacje należy traktować z przymrużeniem oka.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News