Reklama
aplikuj.pl

Elektryczne samochody Porsche tylko na autorskiej platformie PPE

Elektryczne samochody Porsche, autorskiej platformie PPE

Jako część koncernu Volkswagena, Porsche ma dostęp m.in. do obiecującej platformy MEB, ale wygląda na to, że elektryczne samochody Porsche będą bazować tylko na platformie PPE.

Elektryczne samochody Porsche tylko na PPE

Według informacji uzyskanych od Automotive News, Porsche wraz z pierwszym samochodem elektrycznym na bazie architektury PPE (Premium Platform Electric), która zasili po raz pierwszy elektryczny model Macan, pozostanie przy swoim dziele na długo. Platforma PPE będzie jednak dostępna również dla przyszłych elektrycznych Audi pokroju Q6 E-Tron.

Czytaj też: Najnowsza inwestycja Porsche w Rimac wyniosła ponad 320 mln zł

Premiera Porsche 911 GT3 2022, Porsche 911 GT3 2022, Porsche 911 GT3,

Innymi słowy, dzieło koncernu Volkswagen będzie przeznaczone do mainstreamowych modeli, a Posche, chcąc się od tego oddzielić, aby wyznaczyć jasne ramy na rynku, pozostanie wierna swojemu rozwiązaniu. Dla przypomnienia, pierwsze elektryczne modele Porsche, to Taycan i Taycan Cross Turismo, do których marka wykorzystuje J1 współdzieloną z Audi, które z kolei wykorzystuje ją w swoim nowym E-Tron GT.

Czytaj też: Kiedy doczekamy się elektrycznego Porsche 911? Odpowiada szef firmy

Na ten moment nie ma informacji na temat tego, jakie inne modele będą wykorzystywać architekturę PPE, ale Audi i Porsche planują sprzedać siedem milionów samochodów opartych na PPE do 2030 roku.