WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczne SUVy Mercedesa uchwycone w niepełnym kamuflażu

Mercedes szykuje na rynek kolejne dwa elektryczne SUVy, które uplasują się pod obecnie sprzedawanym modelem EQC. Oto EQA i EQB.

Uchwycone w obiektywie elektryczne SUVy witają się z nami aż za bardzo obfitym kamuflażem na przodzie i na tyle, ale za to z „gołymi bokami” i w świetnej jakości.

Autorzy zdjęć mieli bowiem ułatwione zadanie, strzelając fotki tym modelom podczas postoju. Solidne ukrycie nie jest tutaj przypadkowe. Tak naprawdę ukrywa to, co najważniejsze, a więc zmiany konstrukcyjne w porównaniu z kolejno modelem GLA i GLB, na których bazują.

Aby oddzielić je od konwencjonalnie napędzanych crossoverów, Mercedes zdecydował się na nowe reflektory i tylne światła wraz z „fałszywą” maskownicą w stylu modelu EQC. Zmiany przeniosą się zapewne również na oba zderzaki (m.in. eliminując wydechy), a wewnątrz kabin obu modeli nie powinny zachodzić żadne poważne zmiany.

Niewielkie ilości kamuflażu sugerują rychłe ujawnienie obu modeli. Mercedes już jednak ogłosił, że podczas gdy model EQA zostanie wprowadzony w 2020 roku, to EQB trafi do sprzedaży rok później.