Reklama

Postęp produkcyjny elektrycznego mikrosamochodu Microlino 2

elektrycznego mikrosamochodu Microlino 2, Microlino 2

Prototype Nr. 1 to pierwsza przedprodukcyjna wersja elektrycznego mikrosamochodu Microlino 2.0, której testy w praktyce właśnie zakończono.

Pokaz mikrosamochodu Microlino 2

Odpowiedzialna za niego ekipa pokazała właśnie na Facebooku film z jazdy próbnej tego mikrosamochodu, który w obecnej biało-czerwonej formie składa się z aluminiowych i stalowych elementów, co ponoć zapewnia lepszą sztywność i bezpieczeństwo bez dodawania wagi względem rurowego podwozia.

Czytaj też: Czerń w Modelach Tesli dominuje już w pełni
Czytaj też: Rzućcie okiem na rewolucyjne strukturalne baterie Tesli
Czytaj też: Oto nowy czujnik do samochodów Tesli

Chociaż z zewnątrz Microlino 2.0 wygląda na coś bliskiego wersji produkcyjnej, wystarczy zajrzeć do kabiny, żeby zobaczyć, że jeszcze wiele jest z nim do zrobienia. Finalnie ma najwidoczniej być typowym miejskim cackiem dla dwóch osób i nawet jakichś zakupów, ale zanim to nastąpi, doczekamy się kolejnych wersji prototypów.

https://www.facebook.com/microlino.car/videos/245352923695986/

Plany ekipy Microlinio-Car obejmują rozpoczęcie procesu homologacji w rozpocznie w czerwcu wraz z budową kolejnych dwóch prototypów. Po oficjalnej inauguracji zespół będzie starał się uzyskać homologację typu UE w sierpniu, zanim produkcja rozpocznie się we wrześniu. Co ważne, na ten uroczy samochód możecie już złożyć rezerwację, aby z czasem zapłacić podstawową cenę 12000 euro.

Czytaj też: Ktoś nagrał, jak Tesla aktualizuje całą flotę Modeli
Czytaj też: Podejrzyjcie jak wygląda elektryczny tir Tesla Semi
Czytaj też: Samsung wyprodukuje nowe układy dla Tesli?

Za taką cenę zagwarantujecie sobie przynajmniej 125 km zasięgu na jednym ładowaniu, moc rzędu 11 kW i moment obrotowy na poziomie 100 Nm. To przełoży się na maksymalną prędkość 90 km/h i sprint do 50 km/h w 5 sekund.