Reklama
aplikuj.pl

Rzućcie okiem na rewolucyjne strukturalne baterie Tesli

rewolucyjne strukturalne baterie Tesli, strukturalne baterie Tesli, zdjęcia strukturalne baterie Tesli

Dziś mamy przyjemność obejrzeć pierwsze zdjęcie, przedstawiające strukturalne baterie Tesli, czyli element nowych Modeli, który jeszcze bardziej wykorzysta swobodę związaną z projektowaniem elektrycznych samochodów.

Strukturalne baterie Tesli na zdjęciach

Serwis Electrek uzyskał pierwsze zdjęcie nowego strukturalnego pakietu akumulatorów Tesli w formie plastra miodu, który trafi do przyszłych samochodów firmy. Mowa tutaj o dwóch ważnych elementach – zarówno nowych ogniwach akumulatorowych 4680, jak i o zrobieniu z pakietów akumulatorów integralnej konstrukcji, łączącej przednią i tylną część podwozia.

Czytaj też: Oto nowy czujnik do samochodów Tesli
Czytaj też: Rewolucyjne podwozie Modelu Y Tesli już w produkcji
Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen

Obecnie Tesla buduje zestawy akumulatorów, łącząc ogniwa w moduły, które po złożeniu tworzą pakiet akumulatorów. Ten zestaw akumulatorów jest zainstalowany na platformie pojazdu, ale w przyszłości (co widać na zdjęciach) będzie stanowił część tej platformy, dzięki temu, że Tesla może połączyć duże jednoczęściowe tylne i przednie podwozie z tym strukturalnym zestawem akumulatorów.

Ten nowy projekt zmniejsza liczbę części, całkowitą masę pakietu akumulatorów, a tym samym umożliwia Tesli poprawę wydajności, a ostatecznie zasięgu jej pojazdów elektrycznych. Niższa cena również będzie odgrywać w tym ważną rolę.

Czytaj też: Tesla Model Y w śnieżycy. Jak poradził sobie elektryczny crossover?
Czytaj też: Oficjalne porównanie Modeli Tesli pomoże Wam w wyborze
Czytaj też: Elon Musk patrzy w przyszłość i chce jeszcze więcej gier w Tesli

Oczekuje się, że strukturalny pakiet akumulatorów zostanie po raz pierwszy zastosowany w Modelu Y, który ma zostać zbudowany w Gigafactory w Berlinie oraz w nowym Modelu S Plaid.