WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Pininfarina łączy siły w celu rozwoju elektrycznej platformy dla luksusowych EV

Pininfarina łączy siły w celu rozwoju elektrycznej platformy dla luksusowych EV

Wielka elektryczna batalia o najlepsze platformy dla elektrycznych samochodów trwa w najlepsze i choć kibicujemy w tym wyścigu najbardziej Tesli, Ree oraz firmie Rimac, to nie możemy zapominać o wspólnym wysiłku Boscha i Bentelera. To bowiem w tę dwójkę uwierzyła firma Automobili Pininfarina, łącząc z nimi siły. 

Czytaj też: Spalinowy z przodu i elektryczny z tyłu, czyli BMW X2 PHEV

Wszystko po to, aby zagwarantować sobie nową platformę elektryczną z myślą o luksusowych samochodach przyszłości. Ta została ogłoszona na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie i wiemy już, że będzie podstawą przyszłych modeli Automobili Pininfarina, z których pierwszy ma być luksusowym SUV-em, inspirowanym koncepcją Pura Vision, która zostanie zaprezentowana w przyszłym roku.

Automobili Pininfarina powiedział, że trzy firmy „ocenią potencjał rynkowy” nowej koncepcji platformy, dodając, że ta zostanie udostępniona innym producentom w celu „umożliwienia szybszego wdrożenia elektromobilności we wszystkich segmentach rynku”. Szef firmy Michael Pershke powiedział, że luksusowe marki, w tym Aston Martin i Maserati, mogą być potencjalnymi partnerami, ale potwierdził, że nie rozmawiał jeszcze z żadnym innym producentem samochodów na temat tej możliwości.

Powiedział także, że takie partnerstwa były kluczowe dla producentów samochodów, ponieważ koszt opracowania architektury samochodów elektrycznych wyniósł ponad 1 miliard euro, a niewielu producentów samochodów miało bilans, aby wesprzeć potrzebną inwestycję. Atrakcją tej nowej architektury, dodał Pershke, było zaangażowanie Bosch i Benteler w osiągnięcie „standardu branżowego”. Dodał: „To pierwsza zewnętrzna platforma dla segmentu luksusowego”.

Czytaj też: Mercedes-Benz EQS 2021 trafi na targi w Frankfurcie

Źródło: Autocar