WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Spalinowy z przodu i elektryczny z tyłu, czyli BMW X2 PHEV

Spalinowy z przodu i elektryczny z tyłu, czyli BMW X2 PHEV

Ktoś chętny na pierwszy rzut oka na nadchodzące BMW X2 PHEV (Plug-in hybrid)? Ostatnio ktoś bowiem wrzucił do sieci jej fotki bez grama kamuflażu i choć niewiele wskazuje na jej elektryczne zapędy, to nam wystarczy tylko zaślepka po lewej stronie nad przednim nadkolem. 

Czytaj też: Elektryczny Porsche Taycan 2020 na Nurburgring

Jeśli oczekiwaliście rewolucji w wyglądzie, to muszę Was rozczarować. Elektryczna hybryda typu plug-in (a więc z możliwością doładowania z sieci/ładowarki) BMW X2 będzie prawie identyczna do pozostałych nowszych wersji crossoverów. „Prawie”, bo zmiany widzimy w odmiennych światłach przeciwmgielnych oraz nie parze, a jednej rurze wydechowej.

W X2 nie zabraknie układu napędowego xDrive25e, na który składa się turbodoładowany 1,5-litrowy trzycylindrowy napęd, który napędza przednią oś oraz silnik elektryczny, rozkręcający koła z tyłu. Np. w przypadku BMW X1 xDrive25Le na chińskim rynku układ ten wytwarza 231 koni mechanicznych i 282 Nm momentu obrotowego. Jedyną dostępną skrzynią biegów będzie z kolei ta sześciobiegowa automatyczna.

Czytaj też: Hyundai uderzy w rynek luksusowych SUVów z Genesis GV80

Źródło: Motor1