Reklama
aplikuj.pl

Pierwotna natura elektrycznego Cadillac Celestiq nie była tak ekologiczna

Cadillac Celestiq, elektryczny Cadillac Celestiq, prototyp Cadillac Celestiq, spalinowy Cadillac Celestiq

General Motors, tak jak wszyscy inni wielcy gracze samochodowego świata, zwrócił się w stronę elektryczności. Jego pierwszym cackiem BEV będzie Hummer EV, ale to Cadillac Celestiq będzie ukoronowaniem elektrycznych modeli.

Cadillac Celestiq będzie elektrycznych liderem General Motors, a więc firmy, która posiada pod swoimi skrzydłami całą masę marek. Ten luksusowy sedan EV luksusowej marki ma jednak za sobą znacznie mniej „zieloną” przeszłość, co wyjawił Brian Smith w wywiadzie dla Automobile Magazine.

Tam dyrektor ds. projektowania Cadillaca zasugerował po raz pierwszy, że zapowiedziany już dawno model Celestiq w fazie projektowania opiewał na planach wsadzenia w niego tradycyjny silnik spalinowy. Jednak zespół w porę się opamiętał i sam z siebie zakwestionował ten kierunek dla sedana. Reszta była już kwestią pracy.

Powyżej obejrzycie tylko nieoficjalne rendery Celestiq z serwisu Motor1, które bazują na kilku informacjach. Wśród nich najważniejsza jest ta, że Celestiq będzie dzielił większość swojego projektu ze średniej wielkości crossoverem Lyriq EV.

Czytaj też: Honda zamknęła fabryki po cyberataku

Ten miał zadebiutować znacznie wcześniej niż Celestiq, ale przez pandemię jego produkcja została opóźniona do 2022 roku. Z kolei Celestiq masowo zacznie wyjeżdżać z lini produkcyjnych dopiero za pięć lat.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News