WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczny Cadillac Lyriq wyewoluował od koncepcji. Znamy też datę premiery

Chociaż pierwszy w pełni elektryczny crossover od Cadillaca, jakim będzie model Lyriq EV, miał zadebiutować 2 kwietnia, to pandemia wszystko popsuła. Teraz jednak dostaliśmy nową datę debiutu.

Cadillac wyjawił, że elektryczny crossover Lyriq zadebiutuje już 6 sierpnia, co podkreśla udostępnionym zwiastunem. Wbrew pozorom, ten dotyczy jakiejś ekologicznej akcji, a właśnie samochodu, co widać jednak tylko w kilku ujęciach na panele nadwozia.

Poniżej wszystkie z nich, dzięki którym możemy rzucić okiem na przednią konsolę, profil boczny i panele nadwozia. Chociaż narożne otwory wentylacyjne z diodowymi światłami i szeroka kratka nawiązuje do konceptu z 2019 roku, zaciemniona sylwetka pokazuje kształty, które różnią się od niej w sporym stopniu.

Czytaj też: Silnik LT5 Chevroleta uwolnił z siebie bestię po tuningu

W porównaniu z koncepcją tył Lyriq sprawia wrażenie znacznie bardziej zaokrąglonego, co kontrastuje z ostrymi krawędziami. Na tyle Lyriq EV najwidoczniej otrzyma parę długich, pionowych tylnych świateł z trzecim światłem stopu, który prawdopodobnie przecina klapę bagażnika. Takie światła od dawna są znakiem rozpoznawczym Cadillaca.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News