Reklama

Kiedy doczekamy się elektrycznego crossovera Renaulta?

elektryczny crossover Renault, elektryczny Renault, Renault EV, crossover renault,

Za kilka lat fraza „elektryczny samochód” spowszednieje, ale teraz każdy kolejny EV na rynku, to powód, żeby się cieszyć. Jakie więc plany ma z tym Renault?

Według L’Argus, to dobry czas dla fanów Renaulta, którzy bardzo chcą zakupić od niego coś elektrycznego. Zwłaszcza jeśli mieszkają w Europie, bo to na tym Starym Kontynencie za rok ma trafić do sprzedaży całkowicie nowy elektryczny crossover Renaulta.

Ten ma być wydajny i przewyższyć obecnie sprzedawany model Zoe, bazując na platformie CMF/EV Renault, którą producent wykorzystał jako podstawę dla koncepcji Morphoz. Ta miała zadebiutować na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w 2020 roku, ale z powodu pandemii ten nie odbył się, a my znamy tylko oczekiwany zasięg na poziomie 600 km.

To sporo, jak na niewielkiego crossovera, ale z drugiej strony Renault pokazał już klasę przy modelu Zoe, który wyciągnął 395 km zasięgu WLTP z 55 kWh akumulatorem.

Czytaj też: Nowe Porsche Cayenne GTS Coupe w testach

Jak z kolei taki crossover Renaulta mógłby wyglądać? To ciągle tajemnica, ale wyżej widzicie ekskluzywny render od Insideevs na bazie konceptu Morphoz.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News