Reklama

Oto elektryczny Ford Mustang Cobra Jet 1400

Ford Mustang Cobra Jet 1400, Mustang Cobra Jet 1400, elektryczny Cobra Jet 1400, elektryczny wyścigowy Mustang, elektryczna Cobra Jet

Jeśli ten elektryczny Mustang Cobra Jet 1400 od Forda Was zachwycił, to spokojnie – jest to jedynie jednorazowy prototyp.

Nazwa Cobra Jet powinna być dla Was znajoma, jako że sięga lat 60., kiedy to te Mustangi już radziły sobie świetnie w wyścigach „na prostej”. Obecnie z kolei Mustangi Cobra Jet są dostępne do kupienia od Forda, ale współcześnie produkuje się tylko 68 egzemplarzy. Sam producent z kolei nie chce nawet pochwalić się, ile mocy zapewnia tamtejszy 5,2-litrowy silnik V8 z doładowaniem (via Motor1).

Jednak w przypadku tego elektrycznego prototypu Ford stawia sprawę jasno i to nawet w nazwie. Ten elektryczny Mustang Cobra Jet 1400 zapewnia moc całych 1400 KM oraz 1491 Nm momentu obrotowego tylko i wyłącznie z silników elektrycznych, co sprawia, że jest najszybszą Cobrą w historii.

Czytaj też: Kiedy Toyota ujawni crossover Yaris?

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu oddziału Ford Performance Motorsports:

Ten projekt był wyzwaniem dla nas wszystkich w Ford Performance, ale wyzwaniem, za które uwielbialiśmy się brać. Widzieliśmy projekt Cobra Jet 1400 jako okazję do rozpoczęcia rozwoju elektrycznych układów napędowych w samochodach wyścigowych, z którymi mamy już duże doświadczenie. To był fantastyczny projekt do pracy i mamy nadzieję, że pierwszy z wielu członków naszego zespołu w Ford Performance Motorsports.

Szczegółowe informacje na temat silnika, czy pakietu akumulatorów są nieznane, ale wiemy, że ćwierć mili Cobra Jet 1400 pokonuje w osiem sekund, kończąc z prędkością 273 km/h.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News