Reklama
aplikuj.pl

Kiedy Toyota ujawni crossover Yaris?

crossover Toyoty, Yaris crossover, Toyota Yaris crossover, kiedy debiut crossovera Yaris,

Zupełnie nową Toyotę Yaris czwartej już generacji witaliśmy już dawno temu i szybko dostaliśmy informacje o planowanym na jej podstawie crossoverze.

Pierwotnie Toyota miała zaprezentować crossovera Yarisa podczas tegorocznej (odwołanej) imprezy Geneva Motor Show. Nowy kompaktowy crossover nie doczekał się jednak premiery w sieci, a zamiast tego producent całkowicie odsunął debiut, choć nie powiedział, na kiedy.

Dociekliwi dziennikarze jednak nie zawodzą, bo najnowszy raport z AutoNocion twierdzi, że nastąpi to już jutro (23 kwietnia). Nie podaje wprawdzie żadnych źródeł i potwierdzeń dla tej informacji, ale to i tak świetna okazja na podsumowanie dotychczasowych przecieków.

Jak podaje Motor1, ten nowy kompaktowy crossover trafi w ofercie Toyoty poniżej C-HR. Będzie bazował na platformie TNGA-B, która stanowi również podstawę dla wspomnianego najnowszego kompaktowego hatchbacka Yaris firmy. Moc będzie z kolei pochodzić prosto z 1,5-litrowego hybrydowego układu napędowego benzynowo-elektrycznego, który będzie w stanie napędzać wszystkie cztery koła.

Czytaj też: Dodge Charger Daytona z 1969 roku do kupienia

Toyota teasowała ten model, ale nadal nie mamy pojęcia, jak będzie wyglądać, kiedy już zadebiutuje. Wiemy tylko tyle, że crossover Yaris będzie pysznił sę swoją „kompaktową, dynamiczną konstrukcją” i będzie miał „własną osobowość”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News