Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny GTE od Drako Motors zachwyca cyferkami

Elektryczny GTE od Drako Motors
Elektryczny GTE od Drako Motors

I kolejny wpis do listy samochodów z elektrycznym napędem wędruje do modelu GTE od startupy Drako Motors z Doliny Krzemowej, który opublikował pierwsze fragmenty informacji na temat planowanego EV o wysokiej wydajności. Same liczby mogą zachwycić!

Czytaj też: Truckla, czyli pickup z Tesla Model 3

Drako Motors założony przez przedsiębiorców Dean Drako i Shiv Sikand, po cichu przygotowuje się do uruchomienia swojego samochodu produkcyjnego przez kilka lat. W 2015 roku startup skonstruował prototyp, który wylądował na torze Nurburgring z czasem 7:49.04, który był wtedy rekordem samochodów elektrycznych. Od tamtej pory osiągnięto go jednak wiele razy.

Szczegóły dotyczące samochodu Drako są nadal nieliczne – producent samochodów nie opublikował żadnych zdjęć. Wiemy jednak, że człowiekiem odpowiedzialnym za stylizację GTE będzie projektant i były dyrektor Pininfarina Lowie Vermeersch. Firma twierdzi, że produkowany samochód pomieści czterech pasażerów i ich bagaż w luksusowym stylu. Jednak to moc rzędu 1200 koni mechanicznych i moment obrotowy w wysokości 8800 robią największy efekt „wow”.

Powinniśmy się spodziewać publicznej prezentacji GTE od startupu Drako Motors już 16 sierpnia podczas Quail Motorsports Gathering.

Czytaj też: Silnik V8 w Shelby GT500 na 2020 rok z rekordowymi możliwościami „na litr”

Źródło: Road and Track