Oto niemiecki elektryczny hipersamochód Elektron Quasar o mocy 2331 koni

niemiecki elektryczny hipersamochód Quasar, elektryczny hipersamochód Quasar, Elektron Quasar

Wśród motoryzacyjnych gigantów na rynku znajdują się te mniejsze firmy pokroju niemieckiego Elektron Innovativ, która teraz ujawniła swój elektryczny hipersamochód Elektron Quasar.

Elektryczny hipersamochód Elektron Quasar

Ta firma ma już na koncie elektryczny supersamochód Elektron One, który zadebiutował rok temu. Obecnie dopiero zmierza do produkcji i kiedy ta ruszy, będzie mógł pochwalić się oszałamiającą mocą 1360 koni mechanicznych ze swojego bezemisyjnego napędu. Teraz w grę wchodzi koncepcja Elektron Quasar – to na papierze również w pełni elektryczny hipersamochód, ale jest to coś zupełnie innego względem pierwszego modelu marki.

Czytaj też: 1825-konny hipersamochód Arrera Automobili SD+ nadchodzi!

Według firmy, hipersamochód Elektron Quasar ma generować łączną moc wyjściową ponad 2330 KM, które będą generować cztery silniki elektryczne (najpewniej po jednym na każde koło). Pozwoli to na działanie wyjątkowego Elektron Smart Torque Vectoring System (ESTV), a więc systemu wektorowania momentu obrotowego.

Czytaj też: Legenda motoryzacji zapowiada nowy hipersamochód. Kincsem Hyper-GT od Iana Calluma

Jako że elektryczny hipersamochód ElektronQuasar będzie ważył około 1500 kg, nic dziwnego, że ocenia się go na zdolnego do osiągnięcia prędkości 100 km/h w zaledwie 1,65 sekundy i dobicia do maksymalnie 450 km/h. Jednak uwierzymy, jak zobaczymy, bo Elektron Motors ma rozpocząć produkcję tego hipersamochodu po jego premierze w 2023 roku. Powstanie tylko 99 egzemplarzy Quasar w cenie 2,2 miliona euro.