Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Nissan Kicks 2021 czerpie moc z benzyny

Elektryczny Nissan Kicks 2021, Nissan Kicks 2021, nowy Kicks, Nissan EPower

Nissan wreszcie postarał się o aktualizację swojego modelu Kicks wariantem na 2021 rok. Debiut miał miejsce w Tajlandii, a jego premiera w Europie jest raczej niepewna.

Model Kicks doczekał się oczywiście aktualizacji w kwestii samego nadwozia, ale to zmiany pod maską są najważniejsze. Został bowiem wyposażony w nowy układ napędowy zwany systemem e-Power, który sprawia, że ten Nissan jest w zasadzie elektrycznym samochodem, ale z silnikiem spalinowym.

Znawcy zapewne już zaczynają się domyślać o czym mowa, bo sam pomysł na taki napęd jest prosty – przednie koła są napędzane silnikiem elektrycznym EM57 o mocy 127 KM i 260 Nm momentu obrotowego. Ten z kolei czerpie energię z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,57 kWh.

Jednak zamiast zwykłego procesu ładowania, akumulator zyskuje moc dzięki 1,2-litrowemu, trzycylindrowemu silnikowi spalinowemu, który zapewnia moc 79 KM. Innymi słowy, Nissan Kicks 2021, to elektryczny samochód, którym będziecie musieli odwiedzać stację benzynową.

Czytaj też: Rendery nowej Klasy S Mercedesa na bazie zdjęć prototypu

Wracając do samego wyglądu, estetyczne aktualizacje Kicks obejmują konsolę z odnowioną i większą kratką V-Motion, dolny zderzak i osłony świateł przeciwmgielnych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News