Reklama
aplikuj.pl

Gotowi na dwukołowego SUVa? Elektryczny rower Deer od Magicycle ma właśnie nim być

Elektryczny rower Deer od Magicycle

Rynek elektrycznych rowerów rozwija się w najlepsze, a liczba nowych ich rodzajów ciągle rośnie. Wśród jednych z najciekawszych e-bike znajdziemy m.in. te określane mianem dwukołowych SUVów, do których zalicza się elektryczny rower Deer od Magicycle.

Elektryczny rower Deer od Magicycle ma być niczym SUV

Magicycle, to chińska firma specjalizująca się w e-mobilności, która zaprezentowała swoje najnowsze dzieło – elektryczny rower górski z pełnym zawieszeniem o nazwie Deer. Określa ten rower mianem jednośladowego SUVa, a to przez połączenie komfortu i wydajności, które ma zapewniać rowerzyście.

Na papierze rzeczywiście tak jest, bo Deer jest wyposażony w silnik o mocy nominalnej 750 watów w tylnej piaście, który generuje do 1100 watów mocy i 96 Nm momentu obrotowego, dzięki czemu rozpędza się do 45 km/h przy siedmiu poziomach wspomagania pedałowania. Za zasilanie tego silnika odpowiada wyjmowany akumulator 52-V/20-Ah wykonany z ogniw LG 21700, który gwarantuje do 128 km zasięgu na jednym ładowaniu. O wyższą elastyczność podczas jazdy dba z kolei 7-biegowa przerzutka Shimano.

Czytaj też: Kolejny miejski rower elektryczny sięga po włókno węglowe w myśl niższej wagi

Idąc dalej w szczegóły osprzętu, Deer od Magicycle dzierży widelec i tylny amortyzator z hydrauliczną blokadą, które zapewniają płynną jazdę nawet na wyboistych szlakach oraz hydrauliczne hamulce tarczowe z przodu i z tył. Deer jest wyposażony w programowany kolorowy wyświetlacz LCD, port ładowania USB dla urządzeń mobilnych oraz przednie i tylne światło LED dla widoczności w ruchu ulicznym lub w warunkach słabego oświetlenia.

Deer będzie dostępny do kupienia w wersji z ramą typu mid-step i step-through w rozmiarze odpowiednim dla rowerzystów o wzroście od 1,65 do 2,03 metra. Jest przy tym szalenie ciężki, bo waży 41,9 kg, a jego wytrzymałość co do obciążenia wynosi całe 181 kg. Cena również robi wrażenie, bo obecnie kupno e-bike Deer wymaga wyłożenia 2399 dolarów (dzięki 300-dolarowej ograniczonej czasowo obniżce ceny).