Reklama

Kolejny miejski rower elektryczny sięga po włókno węglowe w myśl niższej wagi

Nie tak dawno niszowe, teraz elektryczne rowery coraz częściej wpadają na rynek z ramą wykonaną z włókna węglowego. Na fali rosnącej popularności chce też skorzystać francuska firma Look swoim elektryczny, modelem Look E-765 Gotham.

Look E-765 Gotham bazuje na ramie i przednim widelcu z włókna węglowego, co pomaga obniżyć wagę roweru do zaledwie 15,8 kg. Może i to nie najlepszy wynik, ale zdecydowanie dobry, jak na ebike, który może w mgnieniu oka całkowicie porzucić elektryczne wspomaganie na rzecz konwencjonalnego napędu i niższej wagi.

Silnik i akumulator tego elektrycznego roweru połączone w systemie Fazua są dwoma najcięższymi elementami, których usunięcie sprowadza wagę Look E-765 Gotham do 11 kg. Dzięki temu rowerzyści po wyczerpaniu energii z akumulatora mogą ulżyć sobie w pedałowaniu.

Kiedy jednak zechcą korzystać z napędu, system Fazua zapewni im maksymalnie 250W mocy ciągłej, wspomagając ich podczas jazdy swoim 55 Nm momentem obrotowym. Model Look E-765 Gotham jest przeznaczony głównie do jazdy po mieście.

Czytaj też: Te rowerowe ramy są wyjątkowe! Linia ebike Theos F od Kellys zachwyca

Jak wyjaśnił dyrektor generalny Look, Federico Musi:

Wydaje się, że to najlepszy czas na wypuszczenie na rynek naszego pierwszego miejskiego e-roweru, kiedy więcej ludzi niż kiedykolwiek wybiera rower jako środek transportu nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Look oznacza innowacje, dlatego do stworzenia E-765 Gotham użyto najnowocześniejszej technologii, takiej jak włókno węglowe używane w naszych najszybszych szosowych rowerach.

Look E-765 Gotham jest już dostępny w Europie i kosztuje 4499 euro.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News