Reklama

Elektryczny samochód Sony w testach. Produkcja jednak możliwa!

Elektryczny samochód Sony, Elektryczny samochód Sony w testach,

Dokładnie rok temu Sony zaskoczyło wszystkim swoim własnym samochodem, a dziś ten elektryczny samochód Sony staje się czymś więcej, niż tylko pokazem.

Elektryczny samochód Sony VISION-S

Chociaż początkowo wspominano, że VISION-S jest tylko platformą pokazową dla technologii Sony, które firma chce sprzedawać innym producentom, teraz najwidoczniej coś się zmieniło. Sony rozpoczęło bowiem testy tego prototypu na drogach publicznych w pobliżu centrum inżynieryjnego w Grazu w Austrii.

Czytaj też: Sprzedaż konsol PlayStation 5 przez Sony w pierwszym miesiącu
Czytaj też: Sony o cenie PS5 i nowych exach. To wszystko zaplanowano dawno temu
Czytaj też: Zwrot pieniędzy za Maneater. Sony oddaje pieniądze, bo gra jest w PS+

Wiemy, że elektryczny samochód Sony VISION-S ma do zaoferowania dwusilnikowy napęd na wszystkie koła o mocy 400 kW, czas 0-100 km/h w 4,8 sekundy i prędkość maksymalną rzędu 240 km/h. Kwestia akumulatorów pozostaje tajemnicą, ale Sony wspomina, że zwiększyło liczbę czujników do autonomicznej jazdy z 33 do 40.

Czytaj też: Do wypożyczalni PLAY NOW trafią filmy Sony Pictures
Czytaj też: One Sony. Tajemniczy program Sony, z którego powstanie 10 filmów i seriali na podstawie gier
Czytaj też:
Recenzja Sony Pulse 3D. Bezprzewodowe słuchawki do PlayStation 5

Sony nie wspomniało ani słowem o planach produkcyjnych, co oznacza, że ​​jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim VISION-S trafi w ręce klientów. Jest to jednak i tak spora zmiana, jako że ten model nie miał w rzeczywistości trafić do sprzedaży, kiedy został ogłoszony po raz pierwszy.