WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczny sedan Eureka 03 od Neta ma walczyć z sami wiecie czym

Kolejny elektryczny sedan i kolejny raz wielkie porównywanie się do prekursora EV, czyli Tesli. Tym razem koncept Eureka 03 firmy Neta ma na celu uderzyć w Model 3.

Elektryczny samochód Eureka 03 zadebiutował na tegorocznym pekińskim salonie motoryzacyjnym w formie koncepcji, która może zostać przekuta na wersję produkcyjną około 2022 roku. Już teraz uważa się, że Eureka 03 będzie przejeżdżać do 800 km wedle testów NEDC, czyli około 560 km (via Motor1) wedle EPA.

To przeliczenie jest o tyle ważne, że możemy porównać spekulacyjne 560 km zasięgu tej koncepcji z prawie 520 km, jakie ma do zaoferowania Model 3 z napędem na wszystkie koła w wersji z rozszerzonym zasięgiem. Po stronie wydajności mamy z kolei liczyć na sprint do 100 km/h w około 4 sekundy.

To w porównaniu do Modelu 3 jest niezłym wynikiem, ale tylko w przypadku wersji Long Range i podstawowej (kolejno 5,3 i 4,4 sekundy potrzebne do 96,5 km/h), bo gdy do gry wejdzie model 3 Performance, 3,2 sekundy i zasięg 481 km zostawia koncepcję Eureka 03 z tyłu.

Czytaj też: Obejrzyjcie jak McLaren 765LT wyrywa z butów

Musimy jednak przyznać, że Neta postarała się z tym elektrycznym sedanem, który ze swoimi 480 centymetrami długości zachwyca przede wszystkim obłymi kształtami i wielkimi reflektorami o zmyślnym kształcie. Za iście słodki można z kolei uznać niewielki spojlerek na tyle.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News