Reklama
aplikuj.pl

Netia Automation. Brzmi jak film Sci-Fi, a to tylko cyfrowy asystent do firmy

netia automation

Neta zaprezentowała swoja nową usługę. Firma od teraz „w innowacyjny sposób adresuje kwestię usprawnienia i przyspieszenie procesów biznesowych”. O co konkretnie chodzi?

Netia pochwaliła się nową usługą ICT z linii NetiaNext. Czym jest Netia Automation i dlaczego może się okazać, że programowalne roboty to przyszłość Twojej firmy?

Neta Automation – o co chodzi?

Netia Automation, to przyjazne w użyciu rozwiązanie robotów softwareowych klasy RPA (Robotic Process Automation), pozwalające automatyzować powtarzalne czynności, ze szczególnym naciskiem na samodzielne „programowanie” robotów przez poszczególnych pracowników. Dzięki nowej usłudze Netii, złożone, monotonne operacje i procesy – realizowane dotychczas manualnie przez pracowników i obarczone wysokim ryzykiem błędów – mogą być wykonywane szybciej i z większą dokładnością, zaś pracownicy mogą się skoncentrować na bardziej złożonych, twórczych działaniach.

Maciej Maciejewski, Starszy Kierownik Produktów ICT w Neti

Od kilku lat niektóre korporacje wykorzystują duże serwerowe instalacje typu Robotic Process Automation do przyspieszenia realizacji zadań i eliminowania prostych błędów w żmudnych, powtarzalnych czynnościach. Stosowane dotychczas rozwiązania były jednak dość skomplikowane w obsłudze i licencjonowane, w sposób który nie sprzyjał ich powszechnemu stosowaniu. Korzystając z Netia Automation, dzięki prostocie obsługi i przyjaznemu sposobowi rozliczeń, każdy pracownik może mieć własnego, softwareowego robota – asystenta, dosłownie na kilka kliknięć.

Czytaj też: Oświadczenie Gigabyte na temat problemów RTX 3080

Nie umiem programować. A to nie problem!

„Uczenie” robota, czyli tworzenie algorytmów/makr, odbywa się poprzez nagranie danego procesu niczym głosu na dyktafonie. Nagrany proces jest szybko i niezawodnie powtarzany przez robota w kolejnych rekordach. Co więcej, każdy z pracowników może mieć do tego nagrania dostęp i korzystać z niego wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Testy Netii wykazują, że użytkownik nieposiadający żadnej wiedzy w zakresie programowania, jest w stanie, samodzielnie „zaprogramować” robota dla 3/4 swoich powtarzalnych czynności.

Co potrafi Netia Automation?

Netia wymieniała przykładowe sposoby wykorzystania swojej usługi. Na liście znalazły się takie rzeczy jak:

  • przenoszenie danych między systemami w środowisku Windows i w aplikacjach webowych,
  • łącznie danych wewnętrznych z informacjami ze stron internetowych,
  • wprowadzanie danych z dokumentów do systemu lub odwrotnie, przepisywanie ich z systemu do dokumentów, nawet jeśli są to nieedytowalne PDFy,
  • agregowanie danych z wielu miejsc, np. łączenie wielu plików excel

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News